O powrót zasad etyki zawodu

  

Prezydent Andrzej Duda zaapelował do Krajowego Zjazdu Adwokatury o obiektywizm i unikanie jednostronnych ocen politycznych. Uwagę zwraca, że prezydent uznał za stosowne przypomnieć przedstawicielom palestry o ich obowiązkach wynikających wprost ze Zbioru Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu Adwokata, który literalnie nakazuje dystans do polityki. Polityczna neutralność tej korporacji byłaby tym bardziej wskazana, że wielu jej prominentnych przedstawicieli znajduje się w cieniu podejrzeń o czerpanie gigantycznych korzyści z niewydolnego systemu prawnego III RP, a jednoznaczne zaangażowanie w polityczne spory musi sprawiać wrażenie środowiskowej chęci kontynuowania takich praktyk. Wybór kojarzonego z umiarkowaniem mec. Jacka Treli na prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej rodzi pewne nadzieje na powrót do normalności.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl