Znany biznesmen Zbigniew S. z zarzutami

Znany biznesmen Zbigniew S. Usłyszał zarzuty w związku z aferą podsłuchową. Prokuratura oskarża go o ujawnienie akt śledztwa ws. podsłuchów.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Znany biznesmen Zbigniew S. Usłyszał zarzuty w związku z aferą podsłuchową. Prokuratura oskarża go o ujawnienie akt śledztwa ws. podsłuchów. Za przestępstwa zarzucone oskarżonemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik prasowy warszawskiej Prokuratury Okręgowej  prok. Michał Dziekański  poinformował, że przeciwko Zbigniewowi S. Skierowano akt oskarżenia. Prokuratura zarzuca mu ujawnienie akt śledztwa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie w sprawie tzw. afery podsłuchowej.

 - Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi S., któremu zarzucono popełnienie dwóch przestępstw polegających na rozpowszechnieniu bez zezwolenia w czerwcu 2015 r. informacji ze śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga o sygnaturze V Ds. 74/14 w sprawie tzw. afery podsłuchowej przed ich ujawnieniem w postępowaniu sądowym, poprzez zamieszczenie w sieci internetowej kopii akt ww. postępowania oraz zamieszczenie nagrania ujawniającego treść wyjaśnień podejrzanego tj. o przestępstwa z art. 241 § 1 kk. - informuje prok. Michał Dziekański .

Pierwszy zarzut dotyczy upublicznienia kopii części akt śledztwa w dniach 8-9 czerwca 2015 r. na portalu Facebook oraz na stronie internetowej prowadzonej przez Zbigniewa S., natomiast drugi zarzut obejmuje ujawnienie w Internecie w dniu 16 czerwca 2015 r. kopii kolejnych tomów akt oraz zamieszczenie na portalu YouTube nagrania z treścią wyjaśnień Zbigniewa S. w tej sprawie.

Ponadto z informacji rzecznika warszawskiej Prokuratury Okręgowej wynika, że w toku śledztwa ustalono, iż Zbigniew S. „dysponował kopią akt udostępnioną osobom, które, jako reprezentanci strony postępowania, miały prawo zapoznać się z nimi”. Śledczy ustalają nadal, w jaki sposób oskarżony wszedł w posiadanie akt.

 

Źródło: niezalezna.pl,warszawa.po.gov.pl

#Zbigniew S. #prokuratura #afera podsłuchowa #podsłuchy

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo