Ogromne utrudnienia komunikacyjne czekają mieszkańców stolicy. Właśnie zaczyna się kolejny etap budowy II linii metra. Największe problemy czekają te osoby, które mieszkają w zachodnich dzielnicach Warszawy.

Kolejny odcinek II linii wyniesie 3,4 km, w kierunku Woli.
Powstaną trzy nowe stacje: Płocka, Młynów oraz Księcia Janusza. Wiąże się to jednak z dużymi zmianami komunikacyjnymi. Zostanie zamknięta część ulicy Górczewskiej- między Płocką i Aleją Prymasa Tysiąclecia, jak również między Elekcyjną a wjazdem do centrum handlowego. Gdy będzie budowana stacja Młynów i Księcia Janusza Górczewska, autobusy nie przejadą pomiędzy ul. Płocką a al. Prymasa Tysiąclecia. Natomiast autobusy, które jadą między centrum handlowym a ul. Deotymy będą kursować. Jednak nie będzie możliwości wjazdu w ul. Górczewską z Jana Olbrachta i Ciołka. W przyszłym roku zostanie zamknięty fragment ul. Płockiej.

W części ulicy Górczewskiej już pojawiły się barierki a także żółte tablice informujące o powstaniu wykopu. Zmiana w organizacji ruchu będzie obowiązywać aż  2019 roku.