Pacta sunt servanda

  

Decyzją szczytu NATO w Warszawie Polska ma stać się istotnym elementem zabezpieczenia wschodniej flanki Sojuszu. U nas ma stacjonować m.in. amerykański batalion.

Kongres USA przeznaczył już na ten cel pieniądze, a jak mówi na łamach „Gazety Polskiej” szef MSZ-etu Witold Waszczykowski, żołnierze zza oceanu przygotowują się do relokacji do Polski na początku 2017 r. Obawy budzi fakt, że przerzut wojsk USA odbędzie się w okresie przejściowym, gdy urząd będzie obejmował dzisiejszy prezydent elekt Donald Trump. Wszelkie rozchwiania polityki zagranicznej w tym czasie mogłyby być dla nas bardzo niekorzystne. A są wokół nas siły, które będą się starały wywrzeć wpływ na Waszyngton, aby wycofał się ze wzmocnienia Polski bądź ograniczył swoje wsparcie. Nie ma dla nas obecnie ważniejszej sprawy niż to, by do tego nie dopuścić.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl