Putin: Granica Rosji nie kończy się nigdzie

  

“ Granica Rosji nie kończy się nigdzie” - powiedział Władimir Putin podczas wręczania nagród dla uczniów w dziedzinie geografii podczas ceremonii zorganizowanej przez Rosyjskie Towarzystwo Geograficzne – podaje bbc.com.

Putin podczas uroczystości zapytał 9-letniego chłopca, gdzie kończy się granica Rosji. Chłopiec odpowiedział, że na “Cieśninie Beringa”. Putin jednak postanowił dać własną odpowiedź – Granica Rosji nie kończy się nigdzie-stwierdził Putin, na co publiczność zareagowała oklaskami i śmiechem.

Zaraz potem prezydent Rosji dodał "To był żart"

Wcześniej Putin zapytał 5-latka, stolicą, którego państwa jest Wagadugu. Chłopiec poprawnie odpowiedział, że Burkina Faso, ale nie potrafił odpowiedzieć na kolejne pytanie prezydenta Rosji o to, czy wie jak, wcześniej nazywał się ten kraj. Prezydent szybko pomógł z udzieleniem poprawnej odpowiedzi. – Górna Wolta! Dobry chłopiec – odparł.BBC przypomina, że Związek Radziecki podczas swoich ostatnich lat istnienia był ironicznie nazywany "Górną Woltą z rakietami".

Chciałbym, aby było jasne dla wszystkich: nasz kraj będzie nadal aktywnie bronić praw Rosjan, naszych rodaków za granicą. Będziemy wykorzystywać do tego całą gamę dostępnych środków – od politycznych i ekonomicznych do operacji w ramach międzynarodowego prawa humanitarnego oraz prawa do samoobrony

-zapewnił podczas uroczystości Putin.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: bbc.com
Tagi

Wczytuję komentarze...


Bezpieczna sala zabaw dla upośledzonych dzieci

/ https://uml.lodz.pl/

  

Nową tzw. salę polisensoryczną dla dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi utworzono w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sierakowskiego. Sala podczas pandemii spełnia rolę bezpiecznego placu zabaw, ponieważ podopieczni DPS nie mogą praktycznie wychodzić na zewnątrz - poinformowały służby prasowe łódzkiego magistratu.

W Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie przy ul. Sierakowskiego w Łodzi utworzono nową salę zabaw, tzw. salę polisensoryczną.

Będzie to nie tylko miejsce odpoczynku, ale też i rehabilitacji - zapewnili urzędnicy.

Sala, podczas pandemii, pełnić będzie również funkcję bezpiecznego placu zabaw, ponieważ dzieci i młodzież praktycznie nie wychodzą na zewnątrz.

Pracownicy DPS na salę polisensoryczną wykorzystali starą, nieużywaną pralnię, którą wyremontowano. Koszt modernizacji to ponad 100 tysięcy złotych.

W nowym miejscu zabaw i rehabilitacji dzieci mogą korzystać m.in. z łóżka wodnego i podświetlanego słupa wodnego, lustrzanej kuli, materaców i puf oraz piłki z kolorowymi kulkami wewnątrz - poinformowała Jolanta Baranowska z Urzędu Miasta Łodzi.

Podczas pandemii sala wykorzystywana będzie w sposób ograniczony. Wykorzystane będą tylko urządzenia, które można zdezynfekować po użyciu, a w sali przebywać może tylko jedno dziecko z opiekunem mającym jednorazowe rękawiczki i maseczkę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts