Straszliwa prywata

  

W wyborach amerykańskich głosy Polaków stały się języczkiem u wagi. Przyznał to pośrednio prezydent elekt Donald Trump, dziękując za nie prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Jednocześnie miesiąc przed wyborami Trump zapewniał Polaków (w wywiadzie dla TVP Polonia), że jeśli zostanie prezydentem, zniesie wizy, będzie militarnie chronił Polskę i pomoże w zwrocie wraku tupolewa. W czasie ostatniej wizyty w USA pytany przez naszych rodaków, jak głosować, nakłaniałem ich, by nie oddawali głosów za darmo. Podobnie chyba myślało wielu liderów Polonii. Wystawili Trumpowi dobrą ocenę i poskutkowało. Teraz trzeba te obietnice wyegzekwować.

Niestety media w Polsce robią, co mogą, by zbagatelizować wkład Polaków w amerykańskie wybory. Nawet gdyby był przesadzony, trzeba zrobić wszystko, żeby Amerykanie się z nim liczyli. Tymczasem jakieś drobne interesiki czy złośliwości powodują, że wywiad Trumpa dla TVP Polonia był niemal przemilczany. Wiadomości przemilczały też nocną rozmowę Trumpa z Dudą. Dopiero dzień później zreflektowały się i zrobiły rozmowę z prezydentem RP m.in. na ten temat. Milcząc, niszczymy największe zdobycze polityczne Polaków w ostatnich latach.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts