Bunt uchodźców w Bułgarii. WIDEO

  

W ośrodku dla uchodźców w bułgarskim mieście Charmanli doszło wczoraj do buntu. Blisko 2 tysiące młodych mężczyzn głównie z Afganistanu, Pakistanu i Iraku starło się z policją. 24 policjantów zostało rannych– podaje portal euronews.com.

Powodem buntu był wprowadzony w piątek zakaz wychodzenia poza teren ośrodka. Imigranci wściekli na decyzję lokalnych władz miasta, którzy ogłosili w obozie kwarantannę wzniecili protest.

Centrum Harmanli, położone w pobliżu granicy tureckiej, zostało objęte kwarantanną już na początku tego tygodnia po doniesieniach o możliwym wybuchu choroby skóry.

Setki imigrantów przedarło się przez bariery największego obozu dla uchodźców w kraju, podpalili kilka budynków. Migranci rzucali kamienie i inne przedmioty w siły bezpieczeństwa. Bułgarskie oddziały policji uzbrojone w pałki i tarcze użyły armatek wodnych. Z trudem udało się wywieźć stamtąd około stu bułgarskich pracowników – relacjonuje portal.

Do Charmanli ściągnięto wczoraj oddziały policji z czarnomorskiego portu Burgas i położonego na południu miasta Kyrdżali. W zamieszkach zostało rannych 24 policjantów i 2 uchodźców – poinformował premier Bułgarii Bojko Borysow

Po zatrzymaniu 300 osób, które wznieciły bunt, sytuacja wróciła do normy.

ZOBACZ BUNT W CHARMANII  NA VOD.GAZETPOLSKA.PL: 

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: euronews.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

„Czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do 10 lat”. Jest śledztwo ws. „Czajki”

Oczyszczalnia ścieków "Czajka" / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

- Dziś zostało wszczęte zostało śledztwo ws. niegospodarności przy zajmowaniu się sprawami majątkowymi MPWiK w związku z zarządzaniem Stacją Termicznego Unieszkodliwiania Osadów Ściekowych w oczyszczalni "Czajka" - poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Rzecznik prasowy praskiej prokuratury prok. Marcin Saduś poinformował, że śledztwo dotyczy "niegospodarności przy zajmowaniu się sprawami majątkowymi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji polegającej na niewłaściwym nadzorze podczas przeprowadzania inwestycji w zakresie modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków >>Czajka<<".

Dodał, że chodzi m.in. o prowadzoną do grudnia 2012 roku budowę Stacji Termicznego Unieszkodliwiania Osadów Ściekowych oraz dopuszczenie do niewłaściwej eksploatacji i konserwacji tej Stacji "wskutek czego wyrządzono spółce szkodę w wielkich rozmiarach".

"Czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10"

- przekazała prokuratura.

[polecam:https://niezalezna.pl/289006-ile-ton-osadu-odbierane-jest-z-czajki-i-gdzie-trafiaja-podano-szczegolowe-informacje]

Do CBA złożono zawiadomienie ws. spalarni osadów ściekowych z oczyszczalni "Czajka", która nie działa od wielu miesięcy. Rzecznik prasowa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska powiedziała, że "awaria była ukrywana od grudnia". Pismo GIOŚ w sprawie nieprawidłowości dotyczących spalarni osadów ściekowych do CBA wpłynęło 8 września i jest analizowane.

Nie ukrywaliśmy awarii spalarni osadów w "Czajce", wysłaliśmy w tej sprawie pisemną informację do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony środowiska 26 lutego

- przekazała prezes MPWiK Renata Tomusiak.

Dodała, że spółka stara się, aby uruchomić jeden ciąg spalarni do końca roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl