Bułgaria: Bunt w ośrodku dla uchodźców

  

Tysiące mieszkańców bułgarskiego ośrodka dla uchodźców w Charmanli starło się z policją i żandarmerią. Tłum rzuca kamieniami i podpala budynki.

Imigranci uszkodzili kilka budynków, w tym jadalnię i nowe centrum rejestracyjne. Płoną opony, materace i połamane meble. Policję i żandarmerię wspiera straż pożarna.

Na razie nie wiadomo, co doprowadziło do starć, choć pojawiły się doniesienia, że uchodźcy usiłowali opuścić obóz.

Na początku tygodnia ośrodek został objęty kwarantanną w związku z chorobami skóry wśród jego mieszkańców. Odnotowano również przypadki malarii. Władze nie widziały medycznych powodów zamknięcia obozu, jednak po demonstracjach miejscowej ludności podjęto taką decyzję.

W obozie mieszka około trzech tysięcy osób .

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.com,sofiaglobe.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiatr powieje nawet 100 km/h. IMGW ostrzega

/ pixabay.com/CC0/jodylehigh

  

Dzisiaj rano w dziewięciu województwach w południowej i wschodniej Polsce obowiązują ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem. Najsilniejszego wiatru powinni spodziewać się mieszkańcy południowych powiatów Śląska, Małopolski i Podkarpacia.

Dla tych obszarów wydano alert drugiego stopnia. Przewiduje się tam wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, miejscowo w porywach nawet do 100 km/h.

Alerty pierwszego stopnia obowiązują na pozostałym obszarze tych województw i na Opolszczyźnie, w województwie lubelskim, świętokrzyskim i na Mazowszu. Ostrzeżeniem objęta jest także zachodnia część Warmii i Mazur i powiaty nowodworski, pucki, wejherowski, gdański, a także całe Trójmiasto.

Tam w porywach wiatr może osiągnąć prędkość 80 km/h.

Jak podaje na Twitterze zastępca szefa RCB, Grzegorz Świszcz, dziś rano bez prądu pozostawało po nocnych wichurach blisko 134tys. odbiorców.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl