Incydent w Piekarach Śląskich. Mężczyzna zwolniony z aresztu

  

Mężczyzna ujęty przed spotkaniem z prezydentem Andrzej Duda w Piekarach Ślaskich został zwolniony z aresztu bez postawienia zarzutów. Zdaniem prokuratury - zatrzymany za próbę ataku na prezydenta chciał się spotkać z Andrzejem Dudą i z nim porozmawiać. - Jest osobą religijną - powiedziała rzeczniczka prokuratury rejonowej w Gliwicach. 

Jak przekazała prokuratura w Gliwicach zatrzymany wczoraj 40-latek nosi przy sobie nóż, ponieważ często chodzi do lasu. Na kartce, którą miał przy sobie miał zapisane pytania do prezydenta. Z kolei w strzykawce miał wodę. Jak 

40-letni Aleksander Cz., mieszkaniec Bytomia w chwili zatrzymania miał przy sobie nóż myśliwski i strzykawkę bez igły.

Podinspektor Aleksandra Nowara, rzecznik śląskiej policji wyjaśnia, że policjanci prowadzą czynności z 40-latkiem, zatrzymanym wczoraj w Bazylice NMP w Piekarach Śląskich tuż przed wizytą prezydenta Andrzeja Dudy.

 - Mężczyzna swoim zachowaniem wzbudził podejrzenia policyjnych wywiadowców z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Jak się okazało, miał przy sobie nóż oraz strzykawkę wypełnioną bezbarwnym płynem – informuje śląska policja

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemiecka gazeta: więcej Polaków wraca do kraju, niż emigruje. "Zasługa gospodarki i rządu"

/ scottwebb

  

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zauważa, że po raz pierwszy od dziesięcioleci więcej Polaków wraca do ojczyzny, niż emigruje. Jako powód gazeta wymienia dobrą sytuację gospodarczą nad Wisłą i politykę polskiego rządu.

"Około 2,5 mln Polaków mieszka poza granicami kraju. W 2018 roku ta liczba po raz pierwszy się obniżyła o 85 tys." - pisze "FAZ", powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego Warszawie.

Jako powód dziennik z finansowej stolicy Niemiec wymienia dynamiczną gospodarkę i aktywną politykę rządu zachęcającą do powrotów.

"W 2019 roku polska gospodarka urosła o 4 proc. W poprzednim roku - o ponad 5 proc. Bezrobocie na poziomie 3,8 proc. jest niższe od średniej unijnej. W niektórych branżach brakuje rąk do pracy"

- podkreśla "FAZ". Gazeta przypomina, że po wygranych wyborach parlamentarnych w 2015 roku rząd PiS wprowadził program 500 Plus na dzieci i zainicjował program mieszkaniowy skierowany do przedstawiciele "niższej klasy średniej".

"Wszystko to przyczynia się do reemigracji: sytuacja gospodarcza i socjalna w Polsce poprawiła się, pojawiły się nowe szanse. Przede wszystkim w wielkich miastach jest dużo ofert pracy, które są lepiej opłacane niż praca na stanowiskach niewymagających kwalifikacji w Wielkiej Brytanii"

- zauważa "FAZ". Zastrzega jednak, że poważną przeszkodą dla powrotów, szczególnie młodych ludzi, jest wciąż utrzymująca się w Polsce na najwyższym poziomie w UE liczba tzw. umów śmieciowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Frankfurter Allgemeine Zeitung, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts