Tajemnice Amber Gold wychodzą na jaw. „Prawdziwi czarni bohaterowie wciąż nie są znani”

  

Po ujawnieniu afery Amber Gold ówczesny premier Donald Tusk wściekał się na ABW. W sprawie całej afery opinia publiczna nadal nie zna nazwisk prawdziwych czarnych bohaterów – takie informacje ujawnia wicepremier Jarosław Gowin podkreślając, że jest gotowy złożyć w tej sprawie obszerne zeznania.

Jarosław Gowin podkreśla, że szef Amber Gold Marcin P. w rzeczywistości, w całej aferze jest jedynie „słupem”.

- W mojej ocenie Marcin P. nie jest prawdziwym sprawcą. Jest słupem, a prawdziwi czarni bohaterowie wciąż nie są znani opinii publicznej – mówił na antenie TVP Info Jarosław Gowin.

 Jednocześnie Gowin ujawnia, że był świadkiem, jak Donald Tusk wściekał się na szefa ABW w związku z aferą Amber Gold.

- Oficerowie ABW mogą mieć największą wiedzę o Amber Gold – to Agencja jako pierwsza oficjalnie poinformowała premiera Tuska o aferze Amber Gold. Nie wykluczam, że to Tusk ma największą wiedzę o aferze Amber Gold. Byłem świadkiem, jak Tusk zgłasza pretensje do ówczesnego szefa ABW gen. Bondaryka, że ten za późno poinformował go o tej aferze. Ja miałem poczucie, że ABW bardzo starała się, by tej aferze zapobiec- mówił Jarosław Gowin na antenie TVP Info.

Zdaniem wicepremiera Gowina zeznawać przed sejmową komisją śledczą ws. Amber Gold powinien przede wszystkim sam Donald Tusk. Jarosław Gowin podkreśla, że kluczowe jest uzyskanie informacji, kiedy rzeczywiście Tusk dowiedział się o całej aferze.

- Były prezes NBP Marek Belka miał w potajemnie nagranych rozmowach przechwalać się, że uprzedzał premiera o zagrożeniu – zwraca uwagę Gowin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,TVP Info,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Putin został ojcem bliźniaków

zdjęcie ilustracyjne / kremlin.ru

  

Była mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej Alina Kabajewa, o której mówi się, że jest partnerką 66-letniego Władimira Putina, urodziła bliźniaki w prywatnym szpitalu w Moskwie - donoszą niektóre media w Rosji.

Medialnych doniesień nie skomentowała ani gimnastyczka, ani nie odniósł się do nich Kreml. - Nie komentujemy tych plotek - powiedziała jedna z asystentek Kabajewej.

Portal dom2life przekazał jako pierwszy, że 36-letnia Kabajewa urodziła 7 maja dwóch chłopców. Cesarskie cięcie miał przeprowadzić słynny włoski lekarz.

Niektóre media rosyjskie, a także brytyjski „Daily Mail”, podały, że jedna z moskiewskich klinik VIP była specjalnie przygotowana na przyjęcie Kabajewej. Wszystkich pacjentów oraz połowę personelu medycznego przeniesiono z piętra, na którym przebywała gimnastyczka.

W 2014 r. Kreml poinformował o rozwodzie Putina z Ludmiłą, z którą był w związku małżeńskim przez 30 lat i z którą ma dwie córki.

W ubiegłym roku podczas telekonferencji dziennikarka z portalu Life News, należącego do medialnego holdingu Kabajewej, zapytała Putina, kiedy weźmie ślub i kto będzie jego wybranką. Putin odpowiedział: - Jako przyzwoita osoba będę musiał to zrobić wcześniej czy później.

Pierwsze spekulacje o związku Kabajewej z Putinem pojawiły się w 2008 roku. Pogłoski te nigdy nie zostały potwierdzone przez Kreml. W Moskwie plotkuje się, że Kabajewa i Putin mają też trzyletniego syna. Kreml wielokrotnie dementował te doniesienia.

Kabajewa, mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej, rzadko występuje publicznie i nie ujawnia szczegółów dotyczących życia prywatnego. W latach 2007-14 była deputowaną do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, z ramienia putinowskiej partii Jedna Rosja. Obecnie stoi na czele rady nadzorczej holdingu medialnego NMG.

Media należące do koncernu nie informowały o bliźniakach Kabajewej. Z kolei popularna gazeta „Moskowskij Komsomolec”, która na swoim portalu zamieściła tekst poświęcony bliźniakom Kabajewej, usunęła publikację i wszelkie wzmianki na ten temat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl