Szef Klubu GP odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności

  

Krystian Frelichowski, szef Klubu Gazety Polskiej w Bydgoszczy, został uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności. Wcześniej odmawiał przyjęcia odznaczenia od Bronisława Komorowskiego.

Uroczystość  odbyła się we wtorek. Przewodniczący bydgoskiego Klubu Gazety Polskiej został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.

Warto przypomnieć, że Instytut Pamięci Narodowej już cztery lata temu zwrócił się do niego z prośbą o wyrażenia zgody na wszczęcie procedury („specyfiką procedury postępowania w przypadku tego odznaczenia jest wymóg wyrażenia zgody przez kandydata wytypowanego do odznaczenia, zanim IPN przystąpi do opracowywania wniosku”).

Krystian Frelichowski odmówił, uznając, że nie godzi się przyjmować odznaczeń od Bronisława Komorowskiego.


Krystian Frelichowski z synem

Odpowiednie dokumenty podpisał dopiero po zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy, który decyzję o przyznaniu odznaczenia podpisał 1 września 2016 r.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Katastrofa śmigłowca w Grecji

zdjęcie ilustracyjne / Klearchos Kapoutsis CC BY 2.0

  

Na akwenie otaczającym port Poros na greckiej wyspie o tej samej nazwie trwają poszukiwania śmigłowca, który wpadł tam we wtorek do morza wraz z greckim pilotem i dwoma rosyjskimi pasażerami. O losie tych osób nic na razie nie wiadomo - podały greckie media.

Port Poros leży około 60 kilometrów na południe od Aten. Powołując się na miejscowego burmistrza prywatny grecki nadawca Skai poinformował, że wyspa jest obecnie bez prądu, gdyż śmigłowiec zerwał linię wysokiego napięcia, łączącą ją z odległym o 200 metrów lądem stałym.

Według wstępnych przypuszczeń przyczyną wypadku była usterka techniczna, która wywołała pożar śmigłowca. Spadając maszyna zawadziła o przewody energetyczne.

Należący do służby lotniczej renomowanego hotelu śmigłowiec wystartował z lądu stałego niedaleko wyspy Poros i leciał do międzynarodowego portu lotniczego w Atenach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl