„Wiemy, co stało się w Smoleńsku”. Spotkanie z Jürgenem Rothem. TRANSMISJA NA ŻYWO

W warszawskim klubie Hybrydy rozpoczęło się spotkanie z Jürgenem Rothem , autorem książki „Smoleńsk 2010. Spisek, który zmienił świat”.

Telewizja Republika
W warszawskim klubie Hybrydy rozpoczęło się spotkanie z Jürgenem Rothem , autorem książki „Smoleńsk 2010. Spisek, który zmienił świat”. Organizatorem spotkania jest Wydawnictwo Zysk i Spółka oraz „Gazeta Polska” wraz z klubem „Gazety Polskiej”. Specjalnie dla czytelników portalu niezalezna.pl od godz. 19 :00 nadawana jest transmisja na żywo ze spotkania.
 
Wczoraj na antenie Telewizji Republika Jürgen Roth tłumaczył, że władza w Rosji leży w ręku grup przestępczych. Niemiecki pisarz i dziennikarz zwracał uwagę na to, w jaki sposób Władimir Putin doszedł do władzy. Zdaniem Rotha widać, że od początku Putin „związany był z grupami przestępczymi”.

- Wiemy, co stało się w Smoleńsku, ale nie wiemy, jaki był cel tych wydarzeń, co do niego mamy jedynie spekulacje. Prezydent Kaczyński był wielkim wrogiem Władimira Putina, ponieważ walczył z jego zapędami przestępczymi i władczymi związanymi z Europą Zachodnią – wyjaśniał na antenie Telewizji Republika Roth.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jürgen Roth w TV Republika: Nie możemy wierzyć Rosji Putina. To mafia

Książka Jürgena Rotha osadza wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku w szerszym kontekście rosyjskiej historii, wewnętrznych i zewnętrznych wojen prowadzonych przez Putina, a także powiązań między rosyjską mafią a biznesem. Roth alarmuje, że choć od tragedii smoleńskiej minęło już ponad sześć lat, do tej pory nie została przeprowadzona wyważona ocena jej przyczyn. Każda krytyka oficjalnych raportów na temat okoliczności katastrofy była deprecjonowana jako teoria spiskowa i wytwór fantazji niezrównoważonych polityków. Z trudną do wytłumaczenia zaciekłością wyciszano wszelkie kwestie wskazujące na to, że w Smoleńsku mogło dojść do zamachu. Groteską jest przedstawianie oficjalnych rosyjskich ustaleń jako szczególnie poważnych czy wiarygodnych, co choćby w kontekście zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego MH-17 na Ukrainie lub aneksji Półwyspu Krymskiego jest wyjątkowo cyniczne.
 
Po zmianie sytuacji politycznej w Polsce autor postanowił przedstawić opinii publicznej kolejną – po Tajnych aktach S – publikację, w której rozszerza swój punkt widzenia na katastrofę smoleńską. Aby umożliwić czytelnikowi dokonanie samodzielnej oceny faktów, cytuje w całości raport Federalnej Służby Wywiadowczej (BND) wraz z załącznikami.
 
Jürgen Roth (ur. w 1945 r.) jest jednym z najbardziej znanych dziennikarzy śledczych w Niemczech. Od 1971 roku publikuje sensacyjne opracowania dokumentacyjne na temat korupcji i przestępczości zorganizowanej. Mafialand Deutschland [Niemcy – kraj mafii], Gazprom – Das unheimliche Imperium [Gazprom – groźne imperium], Spinnennetz der Macht [Pajęczyna władzy] zyskały miano bestsellerów. W Polsce nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwa ukazały się "Cichy pucz" oraz "Tajne akta S".

TRANSMISJA NA ŻYWO:

 

Źródło: Zysk i S-ka,stream1,niezalezna.pl

#Jurgen Roth #Smoleńsk #spotkanie #Gazeta Polska #akta #Smoleńsk 2010. Spisek #który zmienił świat

rz
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo