Obama ostatni raz rozdał Medale Wolności. Wśród wyróżnionych m.in. Tom Hanks i Diana Ross. WIDEO

  

Po raz ostatni w dobiegającej końca kadencji prezydent USA Barack Obama rozdał Medale Wolności. Wśród uhonorowanych znaleźli się przedstawiciele świata sztuki, sportu i kultury. Odznaczenia z rąk Obamy odebrali m.in. Diana Ross, Robert De Niro, Tom Hanks i Bruce Springsteen.

Medal Wolności to najważniejsze odznaczenie cywilne w Stanach Zjednoczonych, a kończący swoją kadencję Barack Obama przyznał ich najwięcej spośród wszystkich dotychczasowych prezydentów USA.

W tym roku Medale Wolności powędrowały do przedstawicieli świata sportu (Michael Jordan, Kareem Abdul-Jabbar), sztuki (architekt Frank Gehry) oraz kultury. W tej ostatniej kategorii znaleźli się wybitni muzycy - legenda soulu Diana Ross i rockman Bruce Springsteen, a także gwiazdy kina - Tom Hanks, Robert De Niro i Robert Redford.

OBEJRZYJ RELACJĘ Z GALI:CZYTAJ WIĘCEJ:
 Depresja rockmana, czyli Bruce Springsteen w szczerej autobiografii
 Niezwykły prezent od Polaków dla Toma Hanksa
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Konsul RP we Włoszech apeluje do turystów. Zaleca unikanie miejsc publicznych i skupisk ludzi

Centrum Mediolanu / pixabay.com / @IgorSaveliev

  

W związku z szerzeniem się koronawirusa we Włoszech, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie zaleca unikanie w miarę możliwości przebywania w miejscach publicznych, a zwłaszcza unikanie większych skupisk ludzi - podał w niedzielnym komunikacie konsulat.

Konsulat sugeruje też szczególną dbałość o higienę/dezynfekcję rąk, prosi również o stosowanie się do wszystkich zaleceń lokalnych władz oraz służb medycznych.

[polecam:https://niezalezna.pl/312227-koronawirus-zbiera-smiertelne-zniwo-sa-tez-kolejne-przypadki-zakazonych]

Jak informuje konsulat, w przypadku wystąpienia objawów grypopodobnych typu gorączka, kaszel, trudności z oddychaniem należy skontaktować się z infolinią Lombardia per Coronavirus: 800 894 545 albo Veneto per Coronavirus: 800 462 340. W celu uzyskania zwykłych informacji można dzwonić na numer uruchomiony przez włoskie Ministerstwo Zdrowia: 1500.

Konsulat przypomina, że w związku z pojawiającymi się w ostatnich dniach na terenie północnych Włoch (głównie w regionie Lombardii, w prowincji Lodi oraz w Wenecji Euganejskiej) przypadkami zachorowań na koronawirusa, włoskie władze podjęły szereg działań o charakterze prewencyjnym, mających na celu skuteczną ochronę zdrowia publicznego oraz powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa.

W niedzielę zostały odwołane wszystkie imprezy sportowe w Lombardii oraz w Wenecji Euganejskiej. W Lombardii zawieszono do 2 marca zajęcia na 14 uczelniach wyższych. Zajęcia zostały również odwołane na uczelniach wyższych w regionie Wenecji Euganejskiej. Zapowiedziano także zamknięcie wszystkich szkół w Mediolanie pomiędzy 24 a 29 lutego br.

[polecam:https://niezalezna.pl/312274-masowa-kwarantanna-w-izraelu]

We Włoszech stwierdzono jak dotąd 132 przypadki koronawirusa. 26 chorych osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Najwięcej zachorowań zanotowano w regionie Lombardia na północy kraju. W piątek i sobotę zmarły dwie osoby. To najwyższy bilans groźnego wirusa w całej Europie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts