Rotacyjne ćwiczenia żołnierzy NSR

Żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych odbywają po raz kolejny w tym roku rotacyjne, dwutygodniowe szkolenie w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

flickr.com
Żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych odbywają po raz kolejny w tym roku rotacyjne, dwutygodniowe szkolenie w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. W tym czasie uczestniczą w zajęciach z regulaminów, musztry, taktyki i strzelectwa – informuje oficjalny portal CPdMZ. 

Po przekroczeniu bramy koszar 14 listopada br. na kieleckiej Bukówce, żołnierze zostali umundurowani i zakwaterowani. Kolejne dni przyniosły właściwe zadania do wykonania.Taktyka wojskowa to element, który był ćwiczony szczególnie intensywnie. – W czasie ćwiczeń z taktyki żołnierze kompanii NSR doskonalą obronę oraz natarcie w terenie lesistym, w tym zasady zajmowania stanowisk, maskowanie, skryte podejście i inne elementy – tłumaczy mjr Hubert Kosycarz, cytowany przez portal CPdMZ.

Zwieńczeniem szkolenia będą zawody użyteczno-bojowe, w których oceniana będzie sprawność fizyczna, umiejętność ewakuacji rannego z pola walki, a także składanie i rozkładanie broni służbowej na czas – podaje Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

 
 

 

Źródło: CPdMZ

#szkolenie #NSR #armia #misja

iggys
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo