Ale bieda w Nowoczesnej - reporter niezalezna.pl dostał maila od Petru. Prosi o kasę!

Grzegorz Broński

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezależna.pl.

Kontakt z autorem

  

Takiego maila reporter portalu niezalezna.pl się nie spodziewał. Na prywatną skrzynkę dostał prośbę od Ryszarda Petru: "zwracam się do Was z prośbą o wsparcie finansowe Nowoczesnej". Już zwrot "Was" trochę obruszył niżej podpisanego, bo wiadomo, kto do kogo tak w przeszłości zwracał się, ale próba wyciągnięcia kasy od dziennikarza prawicowych mediów przez szefa Nowoczesnej - to nawet zabawne. Typowe dla Petru i spółki.

O tym, że partia byłego bankiera ma problemy finansowe, wiadomo nie od wczoraj.

"Państwowa Komisja Wyborcza podjęła uchwałę o odrzucenie sprawozdania finansowego .Nowoczesnej. Powodem takiej decyzji jest naruszenie artykułu 132 § 1 Kodeksu wyborczego" - informowaliśmy w połowie lipca tego roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowoczesna ma problem - PKW odrzuciła jej sprawozdanie finansowe

Później nie było lepiej. To wiadomość z września: "Sąd Najwyższy podtrzymał decyzję PKW o odrzuceniu sprawozdania finansowego Nowoczesnej. Partia Petru niezgodnie z przepisami przelała kwotę z rachunku partii bezpośrednio na konto komitetu wyborczego".

CZYTAJ WIĘCEJ: Partia finansjery ma problemy z kasą. Sąd utrzymał decyzję PKW ws. Nowoczesnej

Czyli wesoło w otoczeniu Petru pewnie nie jest, ale żeby aż tak źle...

Dzisiaj po południu reporter niezalezna.pl otrzymał zaskakującego maila na prywatną skrzynkę. Już nadawca zdumiał: "Ryszard Petru. Nowoczesna". Co jest grane? Próbują przekabacić? Eeee, zagadka miała bardzo prozaiczna rozwiązanie. Oni chcieli pieniędzy.

Tytuł wiadomości przesadnie pompatyczny "Zmień kraj. Drobna kwota, wielka sprawa". Nie mogli napisać. "Wpłać trochę grosza, bo toniemy". Z litości może i by wykonał przelew. A tak ani grosza.

Cytowanie treści maila odpuścimy sobie. Bo poza politycznymi hasłami nic ciekawego tam nie było.

Zapewne identyczną wiadomość od akwizytorów z Nowoczesnej dostały setki innych osób. Ciekawe, czy czuły się równie zażenowane?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Francuzi zmieniają strategię strajków. Front opozycji związkowej przeciw Macronowi

Emmanuel Macron / By OFFICIAL LEWEB PHOTOS - LEWEB 2014 - CONFERENCE - LEWEB TRENDS - IN CONVERSATION WITH EMMANUEL MACRON (FRENCH MINISTER FOR ECONOMY INDUSTRY AND DIGITAL AFFAIRS) - PULLMAN STAGE, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37991696

  

Francuskie związki zawodowe zmieniają strategię prowadzenia strajku przeciwko reformie emerytalnej. W piątek zablokowano wejście do Muzeum Luwru w Paryżu, a w Wersalu adwokaci zorganizowali flash mob w formie tanecznego pokazu.

Rano dziesiątki przeciwników rządowej reformy emerytalnej zablokowało wejście do Luwru, demonstranci manifestują przy szklanej piramidzie na dziedzińcu muzeum.

„W samym sercu Luwru przy piramidzie, miejscu, które (prezydent) Emmanuel Macron wybrał na swoje zaprzysiężenie, wznosi się przeciwko niemu front opozycji związkowej”

– napisali protestujący w komunikacie prasowym, podkreślając, że warunki pracy w muzeum pogarszają się z dnia na dzień, głównie z powodu ubożenia placówki i braku wsparcia państwa.

Szklana piramida na dziedzińcu Luwru ma znaczenie symboliczne dla Macrona, który po zwycięstwie w wyborach w 2017 roku przemawiał na tle muzeum przed tysiącami swoich zwolenników.

Z powodu blokady dyrekcja zdecydowała się zamknąć muzeum dla zwiedzających .

W podparyskim Wersalu związek zawodowy adwokatów zorganizował taneczny pokaz jako flash mob przeciwko reformie emerytalnej. Adwokaci manifestują pod pałacem ubrani w togi, czapki z czerwonymi grzebieniami i maski kurczaków.

W Caen na północy Francji adwokaci zorganizowali protest przed budynkiem sądu.

W piątek sytuacja w transporcie publicznym zdecydowanie się poprawiła. Po raz pierwszy od początku protestów, trwających od 5 grudnia, odsetek strajkujących pracowników państwowych kolei SNCF spadł do 4,6 proc, a strajkujących maszynistów nie przekroczył 20 proc. W piątek w regionie Ile-de-France i w Paryżu wprawdzie metro i kolejka RER nadal nie kursują według rozkładu, ale w godzinach szczytu w trasę wyjechało już dwie trzecie składów, a poza godzinami szczytu jedna trzecia. Kursuje też 80 proc. autobusów.

Szefowie związków zawodowych apelują o przyłączaniu się do strajku różnych grup społecznych i zawodowych. Centrale związkowe CGT oraz Force Ouvriere (FO) powtarzają, że nie wycofają się ze strajku, dopóki rząd całkowicie nie wycofa się z reformy emerytalnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts