Ale bieda w Nowoczesnej - reporter niezalezna.pl dostał maila od Petru. Prosi o kasę!

Grzegorz Broński

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezależna.pl.

Kontakt z autorem

  

Takiego maila reporter portalu niezalezna.pl się nie spodziewał. Na prywatną skrzynkę dostał prośbę od Ryszarda Petru: "zwracam się do Was z prośbą o wsparcie finansowe Nowoczesnej". Już zwrot "Was" trochę obruszył niżej podpisanego, bo wiadomo, kto do kogo tak w przeszłości zwracał się, ale próba wyciągnięcia kasy od dziennikarza prawicowych mediów przez szefa Nowoczesnej - to nawet zabawne. Typowe dla Petru i spółki.

O tym, że partia byłego bankiera ma problemy finansowe, wiadomo nie od wczoraj.

"Państwowa Komisja Wyborcza podjęła uchwałę o odrzucenie sprawozdania finansowego .Nowoczesnej. Powodem takiej decyzji jest naruszenie artykułu 132 § 1 Kodeksu wyborczego" - informowaliśmy w połowie lipca tego roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowoczesna ma problem - PKW odrzuciła jej sprawozdanie finansowe

Później nie było lepiej. To wiadomość z września: "Sąd Najwyższy podtrzymał decyzję PKW o odrzuceniu sprawozdania finansowego Nowoczesnej. Partia Petru niezgodnie z przepisami przelała kwotę z rachunku partii bezpośrednio na konto komitetu wyborczego".

CZYTAJ WIĘCEJ: Partia finansjery ma problemy z kasą. Sąd utrzymał decyzję PKW ws. Nowoczesnej

Czyli wesoło w otoczeniu Petru pewnie nie jest, ale żeby aż tak źle...

Dzisiaj po południu reporter niezalezna.pl otrzymał zaskakującego maila na prywatną skrzynkę. Już nadawca zdumiał: "Ryszard Petru. Nowoczesna". Co jest grane? Próbują przekabacić? Eeee, zagadka miała bardzo prozaiczna rozwiązanie. Oni chcieli pieniędzy.

Tytuł wiadomości przesadnie pompatyczny "Zmień kraj. Drobna kwota, wielka sprawa". Nie mogli napisać. "Wpłać trochę grosza, bo toniemy". Z litości może i by wykonał przelew. A tak ani grosza.

Cytowanie treści maila odpuścimy sobie. Bo poza politycznymi hasłami nic ciekawego tam nie było.

Zapewne identyczną wiadomość od akwizytorów z Nowoczesnej dostały setki innych osób. Ciekawe, czy czuły się równie zażenowane?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Zakażeni w domu opieki dla osób starszych

/ RGY23

  

53 pensjonariuszy i 12 pracowników domu opieki dla osób starszych w Budapeszcie zostało zakażonych koronawirusem – poinformowała naczelna lekarz Węgier Cecilia Mueller na konferencji prasowej online.

Mueller powiedziała, że chodzi o największy dom opieki w Budapeszcie. „W chwili obecnej według najnowszych danych u 53 pensjonariuszy i 12 pracowników stwierdzono wynik pozytywny (testu na obecność koronawirusa)” – oświadczyła.

Zaznaczyła, że nie ma jeszcze wszystkich wyników testów przeprowadzonych w tej instytucji. Dodała, że pracownicy domów opieki powinni w miarę możliwości jak najrzadziej korzystać z komunikacji publicznej.

Wcześniej we wtorek Mueller powiedziała, że stwierdzono zakażenia w dwóch domach opieki w Budapeszcie znajdujących się w gestii samorządu.

Potwierdziła też, że poddano kwarantannie oddział internistyczny jednego ze szpitali w Budzie ze względu na przypadki zakażenia koronawirusem. Nie podała szczegółów. Wcześniej portal Index.hu pisał, że w ciągu ostatniego tygodnia u co najmniej pięciu pracowników oddziału oraz u kilku pacjentów stwierdzono zakażenie koronawirusem.

„Musimy się liczyć z tym, że mogą być oddziały, w przypadku których tymczasowo zarządzamy kwarantannę epidemiczną, bo bezwzględnie wymaga tego bezpieczna opieka nad chorymi”

– dodała Mueller.

Na Węgrzech stwierdzono dotąd 817 przypadków zarażenia koronawirusem. 47 osób zmarło, a 71 uznano za wyleczone.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts