Minister po skandalicznej decyzji sądu: "To już jest upadek człowieczeństwa"

  

We Francji sąd uznał, że nie pokazywać uśmiechniętych dzieci z zespołem Downa, bo mogłoby to urazić "sumienia kobiet, które legalnie dokonały innych osobistych wyborów”, czyli aborcji. - Upadek człowieczeństwa - tak ocenił to orzeczenie wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który sam jest ojcem dziecka z zespołem Downa.

Wczoraj pisaliśmy: "Nie sposób uwierzyć, że coś takiego mogło się wydarzyć we Francji, kraju w centrum cywilizowanego świata. Sąd uznał, że nie wolno kolportować filmu pokazującego uśmiechnięte dzieci z zespołem Downa. Bo takie kadry mogłyby naruszyć spokój „sumienia kobiet, które legalnie dokonały innych osobistych wyborów”. Czytaj - dokonały aborcji"

CZYTAJ WIĘCEJ: Ten film jest zakazany we Francji. Przez zdjęcia uśmiechniętych dzieci z zespołem Downa

Skandaliczny wyrok francuskiego sądu skomentował minister Patryk Jaki, ojcem chłopca, który urodził się z zespołem Downa.

Na twitterze zamieścił taki wpis......a także odniósł się do sprawy podczas spotkania z dziennikarzami.

- We Francji zakazano de facto rodzić się dzieciom z zespołem Downa, ale czasem zdarza się przypadek w praktyce lekarskiej i te dzieci jednak się urodzą. Ale jak się urodzą, to nie mogą się uśmiechać, bo mogą kogoś urazić - mówił wiceminister sprawiedliwości. - To już jest upadek człowieczeństwa.


Przywołał również badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych osób.
- Wynika, że 97 procent tych osób jest szczęśliwych ze swego życia. Rozumiem, że tą szczęśliwość mają teraz ukrywać, żeby żadnych aborcjonistów nie urazić. Ręce opadają - podkreślił minister Jaki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chciał się wykręcić i dać łapówkę. Teraz grozi mu 10 lat

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie patrolujący rejon Rynku Głównego podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny, który zakłócał ciszę nocną. Za wykroczenie, którego się dopuścił ukarali 25-latka mandatem. W trakcie interwencji awanturnik zaproponował mundurowym łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

W związku z tym, że jest to przestępstwo został zatrzymany, a policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili go do Prokuratury Kraków Śródmieście-Zachód.

W prokuraturze 25-latek usłyszał zarzuty dotyczące próby wręczenia korzyści majątkowej. Prokurator, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi kara  pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl