Film Trumpa na YouTube. I plan nowego prezydenta USA na następne 100 dni

  

Jakie kroki podejmie podczas pierwszych dni swojego urzędowania nowy prezydent USA? Donald Trump zaprezentował streszczenie programu na pierwsze 100 dni. Widać, że prezydent-elekt chce skupić się na gospodarce. O NATO czy Rosji nie wspomniał ani słowem.

Prezydent-elekt Donald Trump powiedział, iż nakazał swojej przejściowej ekipie sporządzenie listy działań, które mógłby podjąć "pierwszego dnia urzędowania, aby przywrócić nasze prawa i odzyskać miejsca pracy". 

2,5-minutowe nagranie zamieszczone na YouTube to pierwsza próba kontaktu Trumpa ws. programu ze społeczeństwem już po wygranych wyborach. Wcześniejsi prezydenci-elekci - George W. Bush i Barack Obama - w okresie przejściowym regularnie odbywali konferencje prasowe.

Trump w nagraniu wzywa do sześciu kroków ws. handlu, imigracji, energii, regulacji, bezpieczeństwa narodowe i zmian etycznych. Większość z tych propozycji jest już znana z kampanii. Nowy prezydent nie wspomniał jednak o ObamaCare (amerykańskim systemie opieki zdrowotnej wprowadzonym przez Obamę), murze mającym powstać wzdłuż południowej granicy USA, kodeksie podatkowym czy porozumieniu nuklearnym z Iranem. Nie mówił też nic o NATO. Stwierdził tylko m.in., że nakaże dowódcom armii sporządzenie planów walki z cyberatakami i innymi podobnymi zagrożeniami.

Jednym z pierwszych kroków Trumpa ma być też "skasowanie zabijających miejsca pracy ograniczeń na produkcję amerykańskiej energii, w tym energii łupkowej i czystego węgla". To zdaniem Trumpa stworzy "wiele milionów dobrze płatnych miejsc pracy".Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Fox News
Tagi

Wczytuję komentarze...

Szczęśliwy finał poszukiwań

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Dzięki szybkiemu zawiadomieniu o zaginięciu osoby, jeszcze tego samego dnia służby pracujące w terenie odnalazły zaginionego.

Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zostali powiadomieni przez mieszkankę Tarnowa, o zaginięciu jej 36-letniego syna. Z przekazanej przez kobietę informacji wynikało, że po rodzinnej kłótni syn opuścił mieszkanie, a pozostawiony w domu list wskazywał, że jest w kiepskiej kondycji psychicznej i może dojść do najgorszego.

Z zawiadomienia kobiety wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu w poniedziałek około godziny 21.00 i od tej pory nie dał znaku życia. Istniało przypuszczenie, że może się udać pociągiem w nieznanym nikomu kierunku.
Po przyjęciu zgłoszenia policjanci rozpoczęli natychmiast poszukiwania
, sprawdzając m.in. teren tarnowskiego dworca, gdzie okazywali zdjęcie zaginionego pracownikom Polskich Kolei Państwowych.

Okazało się, że było to dobre posunięcie, bo kilka godzin później jeden z pracowników ochrony dworca zauważył na peronie mężczyznę, do złudzenia przypominającego osobę ze zdjęcia. Dzielnicowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum potwierdzili, że jest to zaginiony 36-latek, o czym powiadomili zdenerwowaną matkę.

Tym razem pomoc przyszła na czas i miejmy nadzieję, że nieporozumienia zostaną szybko wyjaśnione.

"Pamiętajmy, kiedy istnieje zagrożenia życia lub zdrowia osoby, nie wahajmy się i czym prędzej zgłośmy ten fakt na policję. W takich przypadkach czas ma wielkie znaczenie" - przypomina policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl