Przywiązał żonę do samochodu i wlókł po ulicy

  

Kurd z niemieckim obywatelstwem założył żonie na szyi pętlę. Sznur przymocował do haka samochodu i ciągnął po ulicy. Kobieta z w stanie krytycznym walczy o życie. Wszystkiemu przyglądało się ich 2-letnie dziecko, które było w tym czasie w samochodzie.

Sytuacja miała miejsce w Hameln, w południowo-wschodniej części kraju związkowego Dolna Saksonia nad rzeką Wezerą, w w północnych Niemczech.

Mężczyzna zawiązał na szyi żony sznur, który następnie przymocował do haka samochodu. Ciągnął ją po ulicach przez 250 metrów. Trwało to 5 minut. Sznur urwał się bądź poluzował. Leżącą na ulicy kobietę spostrzegli przechodnie. Powiadomiono pogotowie i policję.

Ranną kobietę zabrano do szpitala. 28-latka jest w śpiączce, w stanie krytycznym.

Mężczyzna przyznał się do zarzutu, lecz jego motywy nie są znane. 38-latkowi postawiono zarzut próby zabójstwa. Para jest kurdyjskiego pochodzenia, oboje mają niemieckie paszporty.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejna opinia rzecznika unijnego Trybunału na temat polskiego sądownictwa! Na celowniku - Izba Dyscyplinarna

/ flickr.com/Cedric/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE wydał kolejną opinię dotyczącą polskiego wymiaru sprawiedliwości. Tym razem na cel wziął nowo utworzoną izbę Sądu Najwyższego. - Izba Dyscyplinarna polskiego Sądu Najwyższego nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej ustanowionych prawem Unii - wynika z opinii rzecznika.

Rzecznik stwierdził w opinii też, że "sposób powoływania członków KRS (Krajowej Rady Sądownictwa) ujawnia nieprawidłowości, które mogą zagrozić jej niezależności od organów ustawodawczych i wykonawczych".

[polecam:https://niezalezna.pl/277046-czy-ktos-jeszcze-wie-o-co-im-chodzi-tsue-wydal-wyrok-ws-sadu-najwyzszego]

Opinia rzecznika TSUE jest wstępem do wyroku w sprawie. Trybunał może się z nią zgodzić, co zazwyczaj się dzieje, ale też wydać zupełnie inny wyrok.

Powodem rozprawy w TSUE były pytania prejudycjalne Sądu Najwyższego, które dotyczą m.in. tego, czy po przeprowadzonych reformach KRS jest w stanie stać na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów w Polsce.

SN zapytał m.in., czy w rozumieniu prawa unijnego utworzona od podstaw Izba Dyscyplinarna SN jest sądem niezależnym i niezawisłym, jeśli sędziowie tej izby zostali wybrani przez KRS, która nie daje rękojmi niezależności od władzy ustawodawczej i wykonawczej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl