UE chce współpracy z NATO

Klaudia Dadura

Dziennikarka „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”.

Kontakt z autorem

  

Wymiana informacji wywiadowczych, w tym na temat zagrożeń hybrydowych oraz wymiana doświadczeń w dziedzinie cyberobrony – to tylko niektóre elementy współpracy Unii Europejskiej i Sojuszu Północnoatlantyckiego, nad którymi trwają obecnie prace.
 
Wczoraj w Brukseli Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych, uczestniczył w konferencji eksperckiej, poświęconej przyszłości współpracy UE i NATO w zakresie bezpieczeństwa.  Według szefa MSZ-etu działania unijne w tej dziedzinie powinny wspierać i uzupełniać NATO. – Im więcej zabezpieczeń w Europie, tym lepiej. Być może w dalekiej przyszłości, kiedy większość państw będzie więcej wydawało na wojsko, powstanie taka europejska armia –€“ powiedział podczas swojego wystąpienia Waszczykowski.

Podobnego zdania jest również Federica Mogherini, szefowa unijnej dyplomacji. –€“ UE musi wziąć większą odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo i obronę. Dlatego rozpoczęliśmy prace nad konkretnymi propozycjami współpracy między UE a NATO, jak np. wymiana informacji wywiadowczych, w tym na temat zagrożeń hybrydowych, wymiana doświadczeń w dziedzinie cyberobrony, przeciwdziałania dezinformacji czy planowania i rozwijania zdolności obronnych –€“ przekonywała Mogherini.  
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dorota Kania z Nagrodą Wolności Słowa SDP. Gratulujemy naszej redakcyjnej koleżance!

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Dorota Kania, szefowa Telewizji Republika, a jednocześnie dziennikarka "Gazety Polskiej" i wicenaczelna portalu Niezalezna.pl, otrzymała tegoroczną Nagrodę Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Serdecznie gratulujemy!

Nagroda Wolności Słowa SDP przyznawana jest za publikacje w obronie demokracji i praworządności, demaskujące nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich i praw człowieka. 

Dorocie Kani to prestiżowe wyróżnienie przyznano za film "Ryngraf", przypominający powojenne dramaty żołnierzy Armii Krajowej. Film ten w ubiegłym roku zdobył nagrodę im. Janusza Krupskiego w ramach X Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci, odbywającego się w Gdyni.

- Zrobiliśmy historię o człowieku, który został skazany za kolaborację z Niemcami. Oficerze Armii Krajowej, który jako pracownik niemieckiej policji kryminalnej pomagał Polakom. Tego filmu nie byłoby, gdyby nie prof. Krzysztof Szwagrzyk, który odkopał szczątki Stanisława Olszewskiego. Ja, ale nie tylko ja, czekam czekam na porządne śledztwo, które oczyści Stanisława Olszewskiego z tego wyroku komunistycznego. Ten wyrok komunistyczny dalej na nim ciąży. Gdyby nie inni twórcy, którzy razem ze mną pracowali nad filmem, tej historii by nie było 

– mówiła o swym filmie Dorota Kania.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl