​Kuriozalna akcja kodziarzy i „dziewuch”. Postanowili się deportować – WIDEO

„Akcja: Deportacja” – tak nazwano wydarzenie, które w Gdyni zorganizował KOD i „dziewuchy” z tzw. czarnego protestu. Wzięła w nim udział niezbyt liczna grupa, grupka właściwie, osób.

Marek Nowicki/niezalezna.pl
„Akcja: Deportacja” – tak nazwano wydarzenie, które w Gdyni zorganizował KOD i „dziewuchy” z tzw. czarnego protestu. Wzięła w nim udział niezbyt liczna grupa, grupka właściwie, osób. Miała być to demonstracja przeciwko słowom poseł Prawa i Sprawiedliwości. Wyszło istne kuriozum. 

Na Facebooku wydarzenie nazwano „Akcja: Deportacja”. Jak poinformowano, organizatorami byli Komitet Obrony Demokracji Pomorze, Kobiety w Czerni oraz inne organizacje. W sumie nasz reporter naliczył na miejscu około czterdziestu osób – niektórzy mieli tobołki, inni walizki. Spotkano się przy pomniku Gdynian Wysiedlonych. Miał być to „protest przeciwko oburzającym słowom posłanki PiS Beaty Mateusiak-Pieluchy”.

Pani poseł zasugerowała konieczność wprowadzenia oświadczeń (niczym znanych z czasów słusznie minionych – LOJALEK) składanych przez wyznawców wiary innej niż katolicka oraz ateistów, a zobowiązujących ich do przestrzegania Konstytucji RP. Brak takiego podpisu groziłby DEPORTACJĄ?! 

– napisano w informacji o wydarzeniu.


fot. Marek Nowicki/niezalezna.pl


fot. Marek Nowicki/niezalezna.pl

Czy wszyscy są już gotowi do deportacji? Czy są tutaj z nami wszyscy, którzy są gotowi do deportacji? Dzisiaj pierwszy turnus deportujących się z Gdyni. (…) Zapraszam tych, którzy nie otrzymali jeszcze swojego biletu do deportacji (…) tu można pobrać bilet, można wypisać destynacje swoja wymarzoną, do której możemy się udać, do której możemy się deportować 

– wykrzykiwała do mikrofonu prowadząca akcję. 

Jedno ze skandowanych w czasie protestu haseł brzmiało: „Spadaj Pielucha, naród cię nie słucha”. 


fot. Marek Nowicki/niezalezna.pl


fot. Marek Nowicki/niezalezna.pl

Przy okazji było też poparcie dla protestu tureckich kobiet, które nie zgadzają z projektem ustawy ułaskawiającej gwałciciela, jeśli ten ożeni się ze swoją ofiarą. 

Po krótkim wiecu uczestnicy manifestacji przeszli przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości w Gdyni. Tam poprzyklejali na drzwiach i ścianie kartki z informacjami, gdzie chcieliby się deportować…


fot. Marek Nowicki/niezalezna.pl

I na tym „Akcja: Deportacja” się zakończyła. Wszyscy protestujący zostali w Polsce...

Zobacz wideo:

 

Źródło: niezalezna.pl

#Gdynia #KOD #Komitet Obrony Demokracji #akcja deportacja #czarny protest

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo