Apple wzywa klientów z wadliwymi egzemplarzami smartfonów do serwisu

Firma Apple przyznała, że niektóre urządzenia iPhone 6S mogą nagle wyłączyć się bez wyraźnego powodu.

andri333/pixabay.com/CC0 Public Domain
Firma Apple przyznała, że niektóre urządzenia iPhone 6S mogą nagle wyłączyć się bez wyraźnego powodu. Amerykański gigant zaoferował właścicielom uszkodzonych telefonów darmową wymiana baterii – podaje amerykański portal money.cnn.com.

Chodzi o „bardzo niewielka liczbę” urządzeń iPhone 6S wyprodukowanych między wrześniem a październikiem 2015 roku – poinformowała spółka w oświadczeniu.

Apple nie podał szczegółów na temat usterki akumulatora, która jest przyczyną nieoczekiwanego zachowania telefonów. Oferta wymiana baterii dla iPhone 6S dotyczy klientów na całym świecie.

„Znaczna liczba” chińskich użytkowników rozpoczęła zgłaszać usterki urządzeń iPhone 6 i 6S. Telefony wyłączały się pomimo całkowitego naładowania baterii czy nawet po podłączeniu do ładowarki – czytamy w oświadczeniu Chińskiego Stowarzyszenia Konsumentów.

Apple poinformował, że problem z akumulatorem „nie jest kwestią bezpieczeństwa” .

CZYTAJ WIĘCEJ: Samsung zawiesza produkcję Galaxy Note 7


Właśnie z powodów bezpieczeństwa wielki rywal amerykańskiego giganta, firma Samsung musiała wycofać swój flagowy smartfon Galaxy Note 7 po powtarzających się doniesieniach o wybuchających akumulatorach.

To nie jedyne problemy produktu firmy Apple. Na początku tego roku firma musiała uaktualnić oprogramowanie do smartofów iPhone 6S i 6S Plus z powodu źle działającej ikony stanu baterii. Telefony pokazywały większy stan baterii, niż był w rzeczywistości - podaje money.cnn.com.

W zeszłym tygodniu firma przyznała również, że urządzenia iPhone 6 Plus mają problemy w wyświetlaczami, które przestają działać po tym, jak upadną na ziemię. Firma wdrożyła specjalny program naprawczy. Wymiana wyświetlaczy będzie kosztować klientów 149 dolarów.

 


Źródło: money.cnn.com

#Apple #beterie

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo