Zapraszamy obejrzenia panelu medialnego na konferencji eksperckiej pt. „Wojska Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej”. Nosił on tytuł: Współpraca wojsk obrony terytorialnej z mediami. Moderatorem dyskusji był dziennikarz TVP Info Michał Rachoń. Jednym z dyskutantów spotkania był redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. 

Na terenie Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie w poniedziałek odbyła się konferencja ekspercka pt. „Wojska Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej”. – Wojska Obrony Terytorialnej będą taką samą częścią armii jak wojska lądowe czy specjalne - mówił minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Rozmówcy analizują m.in. skuteczność rosyjskiej dezinformacji. 

- Idealny scenariusz dla ataku hybrydowego to taki że ofiara się nie broni. Taki atak zawsze poprzedza wojna informacyjna - mówił Rafał Dzięciołowski.

Dodał, że zna przykład z Ukrainy, że jeden z batalionów został psychologicznie rozbrojony poprzez atak w internecie. W mediach społecznościowych pisano do nich "wiemy skąd jesteście", "wiemy gdzie mieszkają wasze rodziny".

ZOBACZ WIDEO