Po czynach ich poznacie

  

Po ostatniej demonstracji przeciw zmianom, jakie wprowadza rząd PiS-u – tym razem reformie edukacji – wielokrotnie powielane było zdjęcie z polską flagą rzuconą na stos śmieci. Kto mógł ją potraktować z taką pogardą? To nauczyciele? – pytano na portalach społecznościowych. Odpowiedź za Jarosławem Markiem Rymkiewiczem może być jedna – jakieś obce smoki. To nie nauczyciele walczą z likwidacją gimnazjów, tylko postkomunistyczne formacje odsunięte teraz od władzy, wpływów i pieniędzy. To ci, którzy z Polski przez lata zrobili sobie wielkie żerowisko. Na sobotniej demonstracji nauczycieli pewnie było najmniej. Owszem, organizował ją także ZNP i był na niej lider związku pan Broniarz, który w czasie kilkunastu lat zdążył protestować przeciw wprowadzaniu gimnazjów, potem za propozycją ich likwidacji, by teraz znów protestować przeciw niej. Ale faktycznymi organizatorami byli KOD oraz środowiska PO i Nowoczesnej. Przyjmują różne szyldy, dziś są „nauczycielami”, jutro mogą być „górnikami” czy „pielęgniarkami”. To nie jest głos środowiska nauczycielskiego. To ta sama polityczna zadyma, gromadząca tych samych ludzi. Zdolnych do wyrzucenia polskiej flagi na stos śmieci. Po tym ich poznacie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts