W stolicy rozpoczyna się festiwal filmów o tematyce żydowskiej

  

14. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 21-27 listopada 2016 r. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i w JCC Warszawa. Tegoroczny festiwal dedykowany jest Martinowi Landauowi i Tadowi Taubemu, któremu zostanie wręczona Honorowa Kamera Dawida w uznaniu za jego zaangażowanie w odbudowę życia żydowskiego w Polsce. W programie festiwalu znalazło się ponad 30 filmów m. in. z Izraela, Polski, Rumunii, Holandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Japonii, Argentyny, Francji i Niemiec. 

Podczas gali otwarcia festiwalu 21.11 o 19:00 w Muzeum POLIN odbędzie się polska premiera japońskiego filmu "Persona non grata" (reż. Cellin Gluck) z udziałem reżysera i aktorów. To poruszająca opowieść o japońskim dyplomacie Chiune Sugiharze, który w czasie drugiej wojny światowej jako konsul na Litwie uratował kilka tysięcy Żydów. W filmie wystąpili m. in. Borys Szyc i Agnieszka Grochowska.

W programie 14. WJFF znalazło się wiele głośnych produkcji prezentowanych na międzynarodowych festiwalach. 24/11 o godz. 20:15 zaprosimy widzów na przedpremierowy pokaz filmu "Fritz Bauer kontra państwo" w reż. Larsa Kraumego – laureata Nagrody Publiczności na Festiwalu Filmowym w Locarno. Pokażemy najnowsze izraelskie produkcje fabularne takie jak nagrodzony w Cannes Dzień po żałobie w reż. Asapha Polonskiego (25/11, godz. 20:30). W środę 23/11 o 20:45 odbędzie się polska premiera filmu Przesłuchanie w reż. Ereza Pery’ego, który opowiada o konfrontacji polskiego sędziego śledczego z czekającym na proces Rudolfem Hössem. Obok filmów długometrażowych, w programie znalazły się także pokazy krótkich metraży, m. in. nominowanego do Oscara 2016 palestyńskiego filmu Ave Maria.

- zachęcają organizatorzy imprezy.

27 listopada o 19:00 w Muzeum POLIN odbędzie się gala zamknięcia festiwalu połączona z pokazem "Niepamięci" w reż. Atoma Egoyana – przejmującej historii starszego mężczyzny, który poszukuje osoby odpowiedzialnej za śmierć swoich bliskich w Auschwitz. W filmie zagrali Christopher Plummer oraz Martin Landau.

Program 14. WJFF jest dostępny na stronie festiwalu i fanpage’u na Facebooku.

Na wszystkie pokazy WSTĘP WOLNY.
Pokazy odbywają się w Muzeum POLIN (ul. Anielewicza 6) i JCC Warszawa (ul. Chmielna 9A).
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,mat.pras.

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiatr powieje nawet 100 km/h. IMGW ostrzega

/ pixabay.com/CC0/jodylehigh

  

Dzisiaj rano w dziewięciu województwach w południowej i wschodniej Polsce obowiązują ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem. Najsilniejszego wiatru powinni spodziewać się mieszkańcy południowych powiatów Śląska, Małopolski i Podkarpacia.

Dla tych obszarów wydano alert drugiego stopnia. Przewiduje się tam wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, miejscowo w porywach nawet do 100 km/h.

Alerty pierwszego stopnia obowiązują na pozostałym obszarze tych województw i na Opolszczyźnie, w województwie lubelskim, świętokrzyskim i na Mazowszu. Ostrzeżeniem objęta jest także zachodnia część Warmii i Mazur i powiaty nowodworski, pucki, wejherowski, gdański, a także całe Trójmiasto.

Tam w porywach wiatr może osiągnąć prędkość 80 km/h.

Jak podaje na Twitterze zastępca szefa RCB, Grzegorz Świszcz, dziś rano bez prądu pozostawało po nocnych wichurach blisko 134tys. odbiorców.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl