Szef MON w Akademii Sztuki Wojennej

Klaudia Dadura

Dziennikarka „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”.

Kontakt z autorem

  

Dzisiaj minister obrony narodowej Antoni Macierewicz weźmie udział w konferencji eksperckiej w Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie, poświęconej Wojskom Obrony Terytorialnej. Od stycznia 2017 r. WOT będą piątym rodzajem sił zbrojnych.
 

Przed konferencją pt. „Wojska Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej” odbędzie się apel uczniów klas mundurowych, w którym udział weźmie Antoni Macierewicz, szef MON-u. Następnie w Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie będzie można obserwować pokaz sprzętu Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA, dedykowany dla wojsk OT. Podczas samej konferencji prelegenci, w tym dowódca WOT-u płk Wiesław Kukuła, prof. Barbara Wiśniewska-Paź z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dziennikarz TVP Info Michał Rachoń omówią aspekt wojskowy, naukowo-społeczny oraz medialny nowego rodzaju SZ. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koniec ferii, wzmożone kontrole na drogach

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

W związku z powrotami z ferii zimowych w sobotę i niedzielę stołeczni policjanci z ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone działania na trasach przebiegających przez Warszawę i powiaty ościenne - powiedział w dziś rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

Jak przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji, działania policjantów z ruchu drogowego zarówno z Warszawy jak i ościennych powiatów będą ukierunkowane między innymi na prędkość.

"Będą do tego wykorzystywane wideorejestratory, jak i laserowe mierniki prędkości, ale także funkcjonariusze będą prowadzić kontrole stanu trzeźwości"

- podkreślił nadkomisarz.

Wskazał, że najwięcej patroli będzie na trasach "wlotowych" do Warszawy, gdzie policjanci spodziewają się największego natężenia ruchu. Policjant dodał, że we wzmożonych działaniach wezmą udział również policjanci ze specjalnej grupy SPEED.

"Zachęcamy do tego, by trasę powrotu zaplanować dużo wcześniej, uwzględnić w niej przerwy, bo pamiętajmy o tym, że powrót powinien być skuteczny, zatem nie możemy sobie pozwolić na żadne zagrożenie na trasie"

- zaznaczył Marczak.

Zaapelował również do kierowców o rozsądek. "Nie ryzykujmy zmęczeniem, nie patrzmy na to, że do końca trasy pozostało zaledwie 100 kilometrów. Przerwa jest nie tylko naszym prawem, ale też obowiązkiem, jeżeli poważnie traktujemy bezpieczeństwo swoje i naszych najbliższych" - dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts