Biało-czerwona na śmietniku

  

„On nie tylko prowadził zajęcia, ale przede wszystkim wpajał młodzieży podstawowe wartości: miłość do ojczyzny, patriotyzm, uczciwość, solidarność, słowność. Uczył znaczenia słowa »honor«” – pisał Przemysław Michalski o Eugeniuszu Lokajskim, nauczycielu, olimpijczyku, dowódcy w Powstaniu Warszawskim. „Wierzcie w wartości. One są. Sprawdziły je dzieje ludzkości, sformułowało chrześcijaństwo i każda dobra myśl ludzka (…). Nie zatruwajcie tych wartości myśleniem koniunkturalnym. Bądźcie tacy, żebyśmy zawsze mogli spotkać się w obozie internowania jako bracia” – to fragment listu do uczniów liceum Reytana, który w latach 80. napisał nauczyciel Ireneusz Gugulski. W manifestacji zorganizowanej przez ZNP, od lat koalicjanta PZPR u i SLD, wzięło udział 15 tys. osób. Nauczycieli mamy 670 tys. Wielu żyje wartościami Lokajskiego czy Gugulskiego i nie porzucają narodowej flagi na śmietnisku z wysypanej kredy. Róbmy wszystko, by ich przesłanie było głośne i wygrało wojnę o rząd dusz wśród nauczycielskich mas. Bo amunicję mamy niezłą.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts