Od wczoraj do czerwca przyszłego roku Panie w 30 miastach w Polsce będą mogły uczestniczyć w kursie samoobrony. –€“ Chodzi o to, aby rozwijać sprawność fizyczną, gotowość do ewentualnej obrony, a także umiejętność pomocy komuś, kto może się znaleźć w trudnej sytuacji – zapewnia szef MON Antoni Macierewicz.
 

Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń, które będą się odbywały w 30 polskich miastach –€“ zachęcał do udziału w projekcie Antoni Macierewicz, Minister Obrony Narodowej, który w sobotę przyglądał się pierwszym zajęciom. Minister stwierdził również, że Polska jest krajem bezpiecznym, ale umiejętności związane z samoobroną przydadzą się wszystkim kobietom. –€“ Chodzi o to, aby rozwijać sprawność fizyczną, gotowość do ewentualnej obrony oraz umiejętność pomocy komuś, kto może się znaleźć w trudnej sytuacji –€“ dodał szef MON.
 
Kurs samoobrony kobiet będą prowadzić do czerwca 2017 r. najlepsi wojskowi instruktorzy. Każda grupa kobiet weźmie udział w sumie w ośmiu spotkaniach, odbywających się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.