Szef MON do członków organizacji proobronnych: "Macie jedną partię polityczną. Tą partią jest Polska"

  

- Tworzycie naturalne zaplecze Obrony Terytorialnej jako piątego Rodzaju Sił Zbrojnych - stwierdził minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który wziął udział w konferencji dotyczącej współpracy MON z organizacjami proobronnymi. - Macie jedną partię polityczną, jedno zaangażowanie polityczne. Tą partią jest Polska, żadna inna - podkreślił.

Wczoraj odbyła się „Konferencja sprawozdawczo-planistyczna dotycząca współpracy MON z organizacjami proobronnymi w 2016-2017 roku”. Wzięło w niej udział ponad stu przedstawicieli najważniejszych organizacji z całego kraju.

Szef MON Antoni Macierewicz podziękował im:
 

Wy czynem swoim cały czas budowaliście patriotyzm. Bez waszej determinacji, bez ruchu proobronnego nie byłoby dążenia do przemiany i odbudowy Wojska Polskiego. Tworzycie naturalne zaplecze Obrony Terytorialnej jako piątego Rodzaju Sił Zbrojnych.
 mjr Robert Siemaszko/CO MON
 

Chodzi o zachowanie jak największej jedności, spójności i współdziałania wszystkich organizacji ruchu proobronnego. Ujednolicania waszych wewnętrznych regulaminów, ćwiczenia, przy zachowaniu waszej odrębności i różnorodności, to jest oczywiste. Ważne jest,  abyście według podobnego modelu ćwiczyli, szkolili swoich członków i realizowali tą kluczową funkcję, która na was spada, czyli łączenie wysiłku bezpieczeństwa struktur samorządowych i rządowych z wysiłkiem Ministerstwa Obrony Narodowej 


- podkreślił.


mjr Robert Siemaszko/CO MON

Minister Macierewicz zapewnił, że Ministerstwo Obrony Narodowej udzieli wsparcia dla działalności statutowej stowarzyszeń proobronnych oraz paramilitarnych. Na pomoc mogą liczyć stowarzyszenia i organizacje, które wykazują aktywność i zaangażowanie w zakresie budowy społecznego zaplecza Sił Zbrojnych RP oraz szkolenia wojskowego młodzieży klas mundurowych i rezerw osobowych.

Macie jedną partię polityczną, jedno zaangażowanie polityczne. Tą partią jest Polska, żadna inna. Tą partią jest naród, tą partią jest społeczeństwo polskie, tą partią jest Polka i Polak, którzy mają być w każdym momencie gotowi do tego, żeby stanąć wtedy, kiedy zagrozi ojczyźnie najwyższe niebezpieczeństwo. Tą partią jest wychowanie patriotyczne. Nic więcej. Tyle, aż tyle i tylko tyle.


- tłumaczył szef MON.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wprost.pl,niezalezna.pl,mon.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szwecja i Norwegia. Kolejne przypadki koronawirusa

/ pixabay.com

  

W Szwecji z dwóch do siedmiu wzrosła liczba osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa. Natomiast w Norwegii wczoraj wykryto trzy kolejne przypadki zachorowań, łącznie jest ich teraz cztery.

W Szwecji trzy nowe przypadki koronawirusa zdiagnozowano u pacjentów w Goeteborgu - jeden w Uppsali oraz jeden w Sztokholmie. Dwie osoby z Goeteborga miały wcześniej kontakt z mężczyzną, u którego wirusa wykryto w środę. Powrócił on do Szwecji z północnych Włoch.

Inna zakażona osoba z Goeteborga przebywała wcześniej we Włoszech. Pacjent z Uppsali wrócił niedawno z Niemiec, natomiast chory ze Sztokholmu z Iranu.

Pierwszą osobą w Szwecji, w której, wykryto koronawirusa, była kobieta, która pod koniec stycznia wróciła z Chin do Joenkoeping w południowej Szwecji.

W czwartek do czterech wzrosła liczba przypadków potwierdzonego koronawirusa w Norwegii. Wirusa wykryto u dwóch pacjentów w Oslo oraz u jednego w Baerum pod Oslo. Wiadomo, że wcześniej dwie zakażone osoby przebywały we Włoszech, a jedna w Iranie.

W środę norweskie służby poinformowały o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem u kobiety z Tromsoe na północy kraju. Kobieta ta przebywała czasowo w Chinach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts