Manewry Myszołów-16 zakończone

W 4.

flickr.com
W 4. Skrzydle Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie zakończyło się główne przedsięwzięcie szkolenia dowództw, sztabów i wojsk – ćwiczenie taktyczne z wojskami pod kryptonimem Myszołów-16 – informuje oficjalny portal 4. slsz.

W ćwiczeniu trwającym od 15 listopada br. uczestniczyli żołnierze z Dowództwa Skrzydła, 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie oraz 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Ponadto w celu maksymalnego urealnienia realizowanych przedsięwzięć w ćwiczeniu wzięli udział także żołnierze z plutonu szturmowego, wchodzącego w skład 16. batalionu powietrznodesantowego w Krakowie, żołnierze z 6. batalionu chemicznego w Śremie oraz kadra Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Do udziału w Myszołowie-16 wydzielone zostały również samoloty MIG-29 z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. W ćwiczenie zaangażowane były również jednostki 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Bytomia oraz 37. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Sochaczewa, celem pozorowania obrony powietrznej ugrupowania przeciwnika – informuje oficjalny portal 4. slsz.

Celem tego rodzaju ćwiczenia jest doskonalenie umiejętności ćwiczących dowództw i sztabów w zakresie planowania i organizowania działań na tle zmieniającej się sytuacji operacyjno – taktycznej oraz zgrywanie działania dowództwa i sztabu z działaniem pododdziałów 41. i 42. BLSz oraz w zakresie współdziałania z innymi jednostkami sił powietrznych – czytamy na portalu. 
 

 

Źródło: MON,DG RSZ,4 slsz

#manewry #lotnictwo #Myszołów #Dęblin

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo