Wcale nie taka wielka niewiadoma

  

Powiadają, że Donald Trump jako prezydent to niewiadoma. Poniekąd to prawda, lecz nie wszystko jest niewiadomą. Po pierwsze, establishment republikański nie pozwoli na eksperymenty w polityce zagranicznej. A otoczenie Trumpa to politycy reaganowscy, Tea Party, służby, Pentagon – czyli republikanizm w wersji hard. Po drugie, Clinton przegrała i jest politycznym trupem, a Partia Demokratyczna została w pełni (Izba Reprezentantów, Senat, prezydent, wkrótce Sąd Najwyższy) odsunięta na dobrych kilka lat od władzy. Trzeba myśleć, jak najlepiej ułożyć interesy Polski z Republikanami. Polska musi realizować swoje interesy w warunkach zmiany prezydentury i administracji. Obserwujemy kryzys układów multilateralnych i wznowienie sieci układów bilateralnych. I dlatego np. polskie zamówienia zbrojeniowe i kraj ich realizacji są tak ważne. Najważniejsze zaś jest dla Polski wdrożenie ustaleń warszawskiego szczytu NATO o stałej („rotacyjnej”) obecności US Army i NATO na terytorium Polski. Jak i regionalny układ bezpieczeństwa obejmujący Skandynawię, Ukrainę, Rumunię i Turcję. Trzeba robić swoje – to nie jest niewiadoma.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts