Tadeusz Antoniak uhonorowany pierścieniem kapituły “Inki”

I Kongres Pamięci Narodowej, który odbył się w Gdańsku miał służyć, parafrazując słowa profesora Andrzeja Zybertowicza, kreowaniu jednego kontynentu polskości i łączenie małych archipelagów, d

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
I Kongres Pamięci Narodowej, który odbył się w Gdańsku miał służyć, parafrazując słowa profesora Andrzeja Zybertowicza, kreowaniu jednego kontynentu polskości i łączenie małych archipelagów, działających na szczeblu lokalnym. Jednym z takich archipelagów, w którym pamięć i patriotyzm są niezwykle silne jest amerykańska Polonia, reprezentowana na kongresie przez Tadeusza Antoniaka, członka Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej, szefa Klubu “Gazety Polskiej” w Filadelfii.

Szczególnym momentem uroczystości było wręczenie Tadeuszowi Antoniakowi pierścienia kapituły “Inki” z rąk metropolity gdańskiego arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia .

- To jest pierścień dla tych, którzy troszczą się o pamięć. - mówił arcybiskup po uroczystości w rozmowie z Gazetą Polską Codziennie. - Dzięki staraniom pana Tadeusza i innych patriotów działających razem z nim w środowiskach polonijnych powstał w Filadelfii, polskiej Częstochowie pomnik poświęcony Żołnierzom Wyklętym, odsłonięty przez pana prezydenta Andrzeja Dudę - dodawał metropolita gdański.


W swoim wystąpieniu, Tadeusz Antoniak podkreślał rolę patriotyzmu, ale także wiary katolickiej dla Polonii amerykańskiej. To właśnie jasne opowiedzenie się po stronie chrześcijańskich wartości przez Donalda Trumpa zdecydowało o opowiedzeniu się przez środowiska polonijne w Wisconsin, Pensylwanii i na Florydzie po stronie republikańskiego kandydata.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Tadeusz Antoniak #I Kongres Pamięci Narodowej #Gdańsk

Maciej Kożuszek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo