​Ekstraklasa ze Szlachetną Paczką

Ekstraklasa, wraz z 16 klubami, dołącza do projektu Szlachetnej Paczki.

Lotto Ekstraklasa
Ekstraklasa, wraz z 16 klubami, dołącza do projektu Szlachetnej Paczki. W sobotę zostanie otwarta baza rodzin, dzięki czemu każdy będzie mógł przygotować paczkę i włączyć się w ogólnopolski projekt mądrej pomocy dla potrzebujących. 

W ramach współpracy Ekstraklasy wraz ze Stowarzyszeniem Wiosna w 16. kolejce LOTTO Ekstraklasy (18‒21 listopada) we wszystkich miastach, w których zostaną rozegrane mecze, razem z piłkarzami pojawi się na murawie symbol programu - flaga Szlachetnej Paczki. Spikerzy na stadionach opowiedzą o kampanii, natomiast na telebimach zostaną wyświetlone grafiki zachęcające do zaangażowania się w mądrą pomoc. Weekend Otwarcia to jeden z najważniejszych momentów w czasie trwania całego programu, dlatego też wszystkie kluby Ekstraklasy włączają się aktywnie w promowanie tej wyjątkowej idei, uczestnicząc aktywnie w przygotowywaniu paczek. 

„Razem stworzymy jedną drużynę, która gra na rzecz niesienia mądrej pomocy. Podczas nadchodzących meczów zaprosimy kibiców do stworzenia Szlachetnej fali w 15. minucie każdego spotkania na wzór słynnej meksykańskiej fali” - informuje Ekstraklasa S.A.


Czym jest Szlachetna Paczka? Projekt już od 16 lat łączy rodziny w potrzebie z osobami, które chcą zorganizować dla nich pomoc. Dociera do ukrytej biedy, nie tej, która krzyczy, lecz tej, która pozostaje w ukryciu. Od Weekendu Otwarcia (19‒20 listopada) można zostać Darczyńcą – wybrać rodzinę i przygotować wsparcie na miarę jej potrzeb. Dla obdarowanych będzie to jednocześnie impulsem do zmiany, który pokaże, że wyjście z trudnej sytuacji jest możliwe. W czasie Finału (11‒12 grudnia) Darczyńca dostarcza pomoc do magazynu, a następnie wolontariusz  przekazuje ją rodzinie. Na końcu Darczyńcy otrzymują prezent – relację z wręczenia paczek.

 

Źródło: niezalezna.pl,Ekstraklasa S.A

#Szlachetna Paczka #Ekstraklasa SA

mch
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo