Pytania, które rozwikłały Amber Gold. Poseł Brejza z PO w akcji!

  

Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej został delegowany przez swoją partię do rozwikłania afery Amber Gold. Dzisiejszymi pytaniami podczas posiedzenia komisji śledczej parlamentarzysta PO pokazał niezwykłą dociekliwość. Oto, jakie pytania Brejza skierował do prokuratora Marka Siemczonka.

Dziś sejmowa komisja śledcza przesłuchiwała prokuratora Marka Siemczonka, który zajmował się przestępczością gospodarczą w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku w czasie, gdy trafiła tam sprawa Amber Gold.

Siemczonek przyznał, że "niewątpliwie śledztwo ws. Amber Gold nie zostało przeprowadzone należycie". Powiedział m.in., że nadzorował postępowanie tak, że miał do przeglądania „jedną stronę akt na 7 sekund” w trakcie wizytacji. "Te kontrole były fikcją w takim razie" - skomentował to Marek Suski z PiS.

Ale szczególną uwagę obserwatorów posiedzenia zwróciły niezwykle dociekliwe pytania posła PO Krzysztofa Brejzę. "Przygwoździł" on przesłuchiwanego prokuratora następującymi 4 "podstawowymi" pytaniami: "Jakie jest Pana stanowisko? Gdzie pan pracuje? Pana przełożony? Kiedy otrzymał Pan awans zawodowy?"Swoimi pytaniami Brejza zniżył się więc do poziomu swoich interpelacji.

Przypomnijmy: w styczniu 2016 r. dziennikarz Cezary Gmyz ujawnił, że w skontrolowanych sejfach Centrum Eksperckiego ds. Kontrwywiadu NATO znaleziono dokumenty niezwykle podobne do interpelacji, które w Sejmie składali posłowie Platformy Obywatelskiej. Wywołało to podejrzenie, że były one pisane przez byłych oficerów Służby Kontrwywiadu Wojskowego, kierujących jeszcze do niedawna Centrum Eksperckim. Szczególnie zastanawiający był właśnie przypadek Brejzy.

„Krzysztof Brejza skierował interpelację toczka w toczkę (w tym przypadku uzasadniony rusycyzm) jak ta, którą in blanco znaleziono w SKW” - napisał Cezary Gmyz. Jak zauważył - "znalezisko w SKW rodzi podejrzenia, że parlamentarzyści mogą chodzić na pasku służb, które mieli kontrolować". Brejza w poprzedniej kadencji był bowiem członkiem sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Czy jego interpelacja dotycząca zmiany loga Służby Kontrwywiadu Wojskowego była pisana samodzielnie, czy też została oparta na tekście napisanym przez kogoś innego? – Samodzielnie – stwierdził w rozmowie z „Gazetą Polską” Brejza.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl