Demokracja adekwatna

  

Władisław Surkow, rosyjski spec od PR i bardzo bliski współpracownik Putina, stworzył termin „suwerenna demokracja”. Ma on oddawać specyfikę i docelowy kształt ustrojowy Rosji. Zakładając identyczność rządzących i rządzonych, suwerenem czyni nie obywateli, lecz jednomyślne elity władzy. Tym samym uzasadnia jej autorytaryzm i szczególne prawa. Model przejęcia myślenia w kategoriach „suwerennej demokracji” z kręgu rosyjskiej kultury politycznej na nasz grunt, dla obrony własnych interesów, zaadaptował rządzący w latach 2007–2015 układ PO–PSL. Prawo i Sprawiedliwość podąża całkowicie odmienną drogą. Politycy PiS udowadniają, że w każdej politycznej sytuacji, jak choćby w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, można całkowicie bezinteresownie i adekwatnie łączyć integralne, demokratyczne procedury z polską racją stanu i dobrem polskiego narodu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts