Polacy pożyczają na potęgę

  

Ponad 2/3 Polaków korzystających z internetu wzięło pożyczkę w ciągu ostatnich 2 lat. Pożyczamy na remonty, zakup auta lub wymianę niezbędnego sprzętu domowego - portal forsal.pl publikuje badania przeprowadzonego przez Ipsos na zlecenie Wonga.com.

Pożyczkę wzięło 67 proc. Polaków korzystających z internetu. W przypadku zdecydowanej większości respondentów – 70 proc, wartości zaciągniętego zobowiązanie była wyższa niż 3 tys. zł. 42 proc. ankietowanych pożyczyło w tym okresie do 10 tys. zł., a 24 proc. respondentów wzięło pożyczkę nieprzekraczająca 3 tys. zł.

Tylko 7 proc. Polaków z dostępem do sieci nigdy nie korzystało z usług pożyczkodawców – czytamy w komunikacie.

Polacy zadłużają się przede wszystkim na remont lub zmianę wystroju mieszkania, zakup auta lub roweru bądź wymianę niezbędnego sprzętu domowego.

Jak wynika z Indeksu Zaległych Płatności Polaków przygotowanego przez BIK ponad 2,2 mln rodaków ma problemy z terminowym regulowaniem zobowiązań kredytowych i poza kredytowych.

Z każdym rokiem nasze zadłużenie rośnie. Kwota przeterminowanych długów sięgnęła już 47,19 mld zł.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: forsal.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...


Ciężarówki pojadą już w Wielką Sobotę? Ministerstwo Infrastruktury chce zniesienia ograniczenia

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt rozporządzenia, które zniesie ograniczenia w ruchu pojazdów o masie powyżej 12 ton w Wielką Sobotę, 11 kwietnia, co ma pozwolić na zakończenie operacji transportowych przed Świętami Wielkanocnymi - poinformował resort w czwartek w komunikacie.

Projektowany przepis wejdzie w życie w dniu ogłoszenia, umożliwiając wszystkim podmiotom wykonującym operacje transportowe pojazdami i zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton ich zakończenie przed Świętami Wielkanocnymi

 - czytamy.

Jednocześnie ministerstwo przypomina, że ograniczenia w ruchu niektórych pojazdów, obowiązujące w pierwszy i drugi dzień Wielkiej Nocy w godzinach od 8.00 do 22.00, nie obejmują m.in.: pojazdów biorących udział w akcjach ratowniczych, akcjach humanitarnych, usuwaniu skutków klęsk żywiołowych i usuwaniu awarii.

Zakaz nie dotyczy też pojazdów używanych do przewozu artykułów szybko się psujących i środków spożywczych, do przewozu żywych zwierząt, lekarstw i środków medycznych, w związku z niezbędnym utrzymaniem ciągłości produkcji lub świadczenia usług przedsiębiorstwa pracującego w ruchu ciągłym, używanych przy budowie dróg i mostów oraz przy ich utrzymaniu, oraz wykorzystywanych dla potrzeb bezpłatnych medycznych badań profilaktycznych.

Ograniczenia w ruchu nie obejmują ponadto pojazdów wracających z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, mających siedzibę w Polsce, pojazdów oczekujących na granicy na wyjazd z kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts