Rośnie liczba imigrantów z Europy Wschodniej na Wyspach

Od czasu brytyjskiego referendum w sprawie tzw.Brexitu liczba pracowników z państw Europy Środkowo-Wschodniej, którzy przybyli do Zjednoczonego Królestwa znacznie wzrosła – podaje BBC&nbs

chafleks/pixabay.com/ CC0 Public Domain
Od czasu brytyjskiego referendum w sprawie tzw.Brexitu liczba pracowników z państw Europy Środkowo-Wschodniej, którzy przybyli do Zjednoczonego Królestwa znacznie wzrosła – podaje BBC .

Od lipca do września, do UK przybyło ponad milion osób tylko z ośmiu państw: Republiki Czeskiej, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski, Słowacji i Słowenii. To o 46 tys., więcej w stosunku do poprzedniego kwartału.

Liczba obywateli z tego rejonu Starego Kontynentu podwoiła się tym samym w porównaniu z rokiem 2010 i wzrosła prawie dwudziestokrotnie od 2004 roku, a więc daty rozszerzenia struktur Unii Europejskiej o nowe kraje.

Jak wskazują dane Krajowego Urzędu Statystycznego wszystkie te osoby z państw, które przystąpiły do ​​UE w 2004 roku, znalazły zatrudnienie.

Statystyki pokazują, że liczba pracowników z pozostałych 14 państw członkowskich UE, która przyjechała do UK w ostatnich miesiącach zmniejsza się. W porównaniu poprzednim kwartałem spadła z 944 tys. do 937 tys. osób. - podaje BBC.

Spada też liczba pracowników z Rumuni I Bułgarii. W ciągu ostatnich trzech miesięcy do liczba przyjazdów z tych państwa spadła z 266 tys. do 258 tys.

Łącznie w Wielkiej Brytania w okresie od lipca do września zatrudnionych było 2,26 mln obywateli UE.  To aż o 221 tys. więcej w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

 Źródło: bbc.com

 

#imigracja #UK

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo