Szkolenie kawaleryjskie 7bSKW

  

We wtorek 15 listopada br. w ośrodku jeździeckim w Kuźniku odbyły się pierwsze zajęcia ze szkolenia kawaleryjskiego dla zwiadowców z 7. Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich oraz 15. Pułku Ułanów Poznańskich. 

Tematem pierwszych zajęć, poza warunkami bezpieczeństwa oraz teorią jazdy konnej, była również historia kawalerii oraz nauka siodłania rzędów kawaleryjskich – podaje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Szkolenie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem ze strony żołnierzy, że w 2017 r. dążyć będziemy do rozwijania umiejętności jeździeckich wśród podległych mi zwiadowców. Takie urozmaicenie zajęć pozytywnie wpływa też na motywację żołnierzy do pełnienia służby’ – zauważa kierownik zajęć porucznik Michał Antosiewicz, cytowany przez DG RSZ.

Inicjatorami kawaleryjskiego szkolenia w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej są zwiadowcy z kompanii rozpoznawczej Ułanów Wielkopolskich.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON,DG RSZ,7.BSKW,17wbz,15.pUP
Tagi

Wczytuję komentarze...


Sakiewicz punktuje opozycję: Im chodzi tylko o awanturę. Demokracja już nie jest tyle warta

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Tomasz Sakiewicz

Redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska\" oraz dziennika „Gazeta Polska Codziennie\".

Kontakt z autorem

  

Opozycja z wyborów prezydenckich, sporu o ich termin, uczyniła w tej chwili swój główny oręż polityczny. Okazuje się, że demokracja już nie jest tyle warta, żeby choć trochę dla niej poświęcić. - czytamy w felietonie Tomasza Sakiewicza, który ukazał się na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”.

W pełni rozumiem troskę o zdrowie i bezpieczeństwo obywateli. Rzeczywiście życie i zdrowie ludzi są najważniejsze i nie wolno ich ryzykować, ale twierdzenie, że zła sytuacja ekonomiczna, krach gospodarczy lub choćby załamanie powodują, że należy odwołać wybory, jest szczytem nieodpowiedzialności i niezrozumienia, czym powinno być demokratyczne państwo. Prawda jest taka, że gdyby opozycja rzeczywiście chciała przełożenia wyborów, ma zawsze możliwość zgłoszenia poprawki do konstytucji i negocjowania tych zapisów z Prawem i Sprawiedliwością. Nic takiego się nie stało. Przynajmniej do momentu pisania tego tekstu żaden z opozycyjnych klubów parlamentarnych takiej poprawki nie zgłosił. Być może się boją, że gdyby zaproponowano konkretne rozwiązanie, np. przeniesienie wyborów na czerwiec, to PiS mogłoby to wziąć na serio. Tymczasem im chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby się awanturować o termin wyborów, a nie o to, by cokolwiek zmieniać.
Tomasz Sakiewicz

Felieton red. Sakiewicza ukazał się w najnowszym numerze "Gazety Polskiej Codziennie"

O działaniach opozycji mówił dziś również prezes PiS Jarosław Kaczyński na antenie Polskiego Radia:
Konstytucyjnie rzecz biorąc nie ma możliwości odłożenia wyborów prezydenckich, a tym bardziej na rok, bo słyszę takie propozycje [...] Mamy z jednej strony tych, którzy chcą przestrzegać i tych, którzy wykorzystują to instrumentalnie i podporządkowują swoim interesom. To sytuacja zero-jedynkowa, my chcemy działać zgodnie z konstytucją i mam nadzieje, że sejm nam to dziś umożliwi.
- powiedział dzisiaj w Polskim Radiu prezes PiS, Jarosław Kaczyński.
[polecam:https://niezalezna.pl/320734-j-kaczynski-zgodnie-z-konstytucja-nie-ma-mozliwosci-odlozenia-wyborow-prezydenckich]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts