Dezinformacja równie groźna jak działania zbrojne

Klaudia Dadura

Dziennikarka „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”.

Kontakt z autorem

  

Eksperci podkreślają, że wojna informacyjna, opierająca się na kłamstwach, manipulacjach czy spiskowych teoriach jest równie skuteczna jak działania militarne. – €“ Skutecznym narzędziem do przeciwdziałania takim manipulacjom jest prawda – €“ mówił wczoraj minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz.
 

Podczas spotkania, dotyczącego dezinformacji i jej przeciwdziałaniu w międzynarodowym środowisku medialnym, wielu dziennikarzy, medioznawców i polityków stwierdziło, że wojna informacyjna jest jednym z najgroźniejszych zjawisk dla bezpieczeństwa państwa. – €“ Z historii wiemy, że dezinformacja jest narzędziem prowadzenia wojen już od pokoleń – €“ przypomniał minister Antoni Macierewicz.  – €“ Skutecznym narzędziem do przeciwdziałania takim manipulacjom jest prawda – €“ dodał szef MON-u. Według niego, przykładem kampanii dezinformacyjnej w Polsce są kłamstwa, związane z katastrofą prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Szef MON-u wskazywał, że Rosjanie stworzyli fikcyjny przebieg wydarzeń, powielany następnie przez niektóre kręgi w Polsce.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: mon.gov.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Katarzyna Lubnauer straci stanowisko w Nowoczesnej. Wiemy, kto może ją zastąpić

By Łukasz Kamiński - Sent to OTRS by Lubnauer MP office, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65072322 / Katarzyna Lubnauer

  

Jak ustalił portal Niezalezna.pl, dni Katarzyny Lubnauer na stanowisku szefowej Nowoczesnej są policzone. Działacze partii są niezadowoleni ze sposobu, w jaki następczyni Ryszarda Petru nią zarządza. Według naszych informacji działacze zaproponują na jej miejsce Adama Szłapkę.

Jak dowiedziała się Niezalezna.pl, w pierwszej połowie listopada Katarzyna Lubnauer pożegna się ze stanowiskiem szefowej. Na czele Nowoczesnej ma stanąć młodsze pokolenie - Adam Szłapka, który w wyborach parlamentarnych zdobył całkiem niezły wynik.

Według informacji naszego portalu, działacze partii nie są zadowoleni ze sposobu sprawowania władzy przez Katarzynę Lubnauer. Według nich następczyni Petru "topi Nowoczesną".

Przypomnijmy, że Adam Szłapka, który startował do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu, zdobył aż 51 951 głosów. To drugi najlepszy wynik w tym mieście, tuż za żoną prezydenta Poznania Joanną Jaśkowiak.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl