Co z jednolitym podatkiem? Premier Szydło ujawnia plany rządu

  

Premier Beata Szydło zapowiada, że do końca roku opinia publiczna pozna szczegóły dotyczące planów wprowadzenia jednolitego podatku. Szefowa rządu wyjaśnia, że decyzje w tej sprawie będą ściśle powiązane z deklaracjami dotyczącymi podniesienia kwoty wolnej od podatku.

Podsumowując rok pracy rządu szefowa rządu podkreśla, że jej gabinetowi udało się zrealizować wiele zapowiadanych jeszcze przed wyborami obietnic jednak przyznaje, że w pewnych kwestiach nie udało się również uniknąć błędów.

- W ciągu tych 12 miesięcy zrobiliśmy bardzo dużo z tego programu, który zapowiadaliśmy, i praktycznie wszystkie deklaracje, które zostały złożone przeze mnie w exposé, zostały wypełnione. Ostatnia - przyjęcie ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego, wczoraj w Sejmie. Dotrzymaliśmy słowa. Natomiast nie uniknęliśmy tez błędów. My się do tego przyznajemy, ja cały czas podkreślam, że musimy pamiętać o tym, że służymy Polakom, że jest pokora i jeżeli błędy popełniamy, to wyciągamy z nich wnioski – tłumaczyła na antenie RMF FM premier Beata Szydło.

W dalszej części rozmowy premier Szydło poinformował na temat obecnych prac rządu nad propozycją wprowadzenia jednolitego podatku i podniesienia kwoty wolnej od podatku.

- Jeżeli przyjmiemy jednolity podatek, jednolitą daninę, a taka decyzja zostanie przez nas podana do wiadomości publicznej do końca roku, jeżeli zdecydujemy się na wprowadzenie tego rozwiązania, wówczas kwota wolna od podatku zostanie skonsumowana w ramach tej jednolitej daniny. Jeśli nie przyjmiemy jednolitej daniny, to kwota wolna od podatku będzie podwyższana, ale też od razu chcę powiedzieć - nie w tej wysokości, która została zadeklarowana przez pana prezydenta w kampanii wyborczej, potem złożona w jego projekcie ustawy – mówiła szefowa rządu.

Pytana o to, czy przedsiębiorca zarabiający na przykład ponad 6 tys. zł brutto miesięcznie i rozliczający się nie z CIT-u, lecz z PIT-u po wprowadzeniu planowanych przez rząd zmian będzie płacił większy podatek wyjaśnia, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca przy jednolitej daninie.

- Nie będzie płacił wyższego podatku. Dlatego m.in. nie zgodziłam się na to, żeby w tej chwili już ogłosić założenia tych zmian, bo muszę mieć pewność, że właśnie przedsiębiorcy nie będą ponosili wyższych kosztów. To wymaga jeszcze wyliczenia i analiz, i jeżeli zdecydujemy się na wprowadzenie jednolitego podatku, to tylko wtedy, jeśli nie będzie to uderzało w przedsiębiorców – tłumaczyła na antenie RMF FM premier Beata Szydło.

Szefowa rządu przedstawiła również plan swojego gabinetu na najbliższe miesiące:

- Pierwszy rok za nami. Teraz wchodzimy w kolejny. Po pierwsze rozwój, po drugie edukacja, po trzecie zdrowie. A może i w odwrotnej kolejności, bo powinno być zdrowie, edukacja i wszystko to spięte rozwojem - zapowiada premier Szydło.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,RMF FM

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zraniła kochanka i poszła gotować zupę

zdjęcie ilustracyjne / niekverlaan CC0

  

Na trzy lata pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Opolu 30-letnią Beatę S., która pchnęła nożem w klatkę piersiową swojego partnera, po czym zajęła się myciem naczyń i gotowaniem zupy.

Do zdarzenia doszło w styczniu tego roku w Namysłowie. Według ustaleń śledztwa, od rana oskarżona piła z pokrzywdzonym alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni.

Mężczyzna w pokoju spryskał partnerkę dezodorantem, ta uciekła do kuchni. Kiedy pokrzywdzony poszedł za nią, pchnęła go nożem po lewej stronie klatki piersiowej. Ranny pobiegł do sąsiadów, którzy wezwali pogotowie. Szybka reakcja lekarzy uratowała mu życie.

W tym czasie kobieta zajęła się myciem naczyń i gotowaniem zupy. Przed sądem twierdziła, że nie pamięta zadania ciosu. Zapewniała, nie chciała zrobić mężczyźnie krzywdy.

Jak poinformowała Aneta Rempalska z biura prasowego opolskiego sądu, w poniedziałek Beata S. została uznana za winną usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd wymierzył jej za to trzy lata więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl