Schetyna krytykuje Platformę? Podniesienie wieku emerytalnego za rządów Tuska było błędem

  

Wczoraj Sejm Rzeczpospolitej Polskiej poparł prezydencki projekt dotyczący obniżenia wieku emerytalnego. Grzegorz Schetyna zdobył się dziś na refleksję. Nie wie, czy samo podnoszenie wieku, do którego musieli pracować Polacy było do końca przemyślane. A jak pamiętamy podniesienie wieku emerytalnego w 2012 roku było „zasługą” rządu Donalda Tuska. – Może zabrakło wtedy debaty na ten temat – zastanawiał się przewodniczący PO.

Rząd Donalda Tuska w kwietniu 2012 roku podniósł wiek emerytalny kobietom i mężczyznom do 67 roku życia. W środę 16 listopada sejm zdecydował o cofnięciu tej zmiany i przywróceniu poprzednich „progów”. Zapisy ustawy jaką przegłosowano mówią, że wiek emerytalny zostanie obniżony do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Tym samym premier Beata Szydło wypełniła kolejną już obietnicę daną wyborcom przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku.

Będziemy szli drogą reform konsekwentnie i z tej drogi nie zawrócimy. Będziemy wprowadzać te reformy. Bo nie ma nic cenniejszego niż nasza Ojczyzna. Mam dla was z opozycji propozycje i myślę, że przed wszystkim jest to oczekiwanie naszych obywateli którzy chcą, żeby wreszcie zajmować się ich sprawami, żeby dbać o Polskę i szanować Ojczyznę. Pójdźmy tą drogą odpowiedzialnego rozwoju wspólnie.

– mówiła wczoraj w sejmie premier Szydło.

Grzegorz Schetyna pytany o tę kwestię waha się. Krytykuję ją, lecz nie pozostawia również suchej nitki na swoim partyjnym koledze – Donaldzie Tusku. Obecny szef Platformy nie jest przekonany, czy podniesienie wieku emerytalnego przez Tuska było dobrą decyzją.
 

To jest bardzo bolesna i zła decyzja. Ta decyzja będzie kosztowna, ma kosztować miliardy każdego roku

– ocenił obniżenie wieku emerytalnego Schetyna.
 
Jednak po chwili dodał, że być może jest to… dobra decyzja. Rozumowanie lidera PO jest nader ciekawe.
 

Nie wiem czy [jak dojdziemy do władzy] to przywrócimy poprzedni wiek emerytalny, potrzebne są szerokie konsultacje społeczne. Ta decyzja musi być przemyślana. Być może takiej debaty zabrakło, gdy my podejmowaliśmy decyzję o podwyższenie

– powiedział Schetyna w „Jeden na Jeden”.
 
Idąc tym tropem - według Schetyny decyzja rządu PiS jest zła, bo.. podjął ją PiS, ale gdyby rządy w kraju objął lider PO przyznaje, że raczej by jej nie zmienił... bo być może jest dobra. Ot cała logika PO.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejne przypadki koronawirusa! Jednym z zarażonych jest... kierowca

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Rząd Japonii potwierdził dziś dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem z chińskiego Wuhanu. Jednym z zarażonych jest kierowca, który nigdy nie był w tym mieście, gdzie wybuchła epidemia – podała japońska agencja Kyodo.

Przypadek kierowcy autokaru wycieczkowego jest pierwszym wykrytym w Japonii zarażeniem niezwiązanym z niedawną podróżą do Chin – podkreśla Kyodo. 60-letni mężczyzna prowadził wcześniej w styczniu autokar, którym poruszały się dwie grupy chińskich turystów z Wuhanu – zaznaczył minister zdrowia, pracy i opieki społecznej Katsunobu Kato.

Łącznie w Japonii odnotowano dotychczas sześć przypadków zarażenia koronawirusem. Podejrzewa się, że wirus pojawił się pod koniec 2019 roku na targu w Wuhanie, na którym nielegalnie handlowano dzikimi zwierzętami.

Wirus z Wuhanu wywołuje zapalenie płuc, które może być śmiertelne. Na razie nie jest jasne, jak łatwo rozprzestrzenia się pomiędzy ludźmi, ani jak bardzo jest dla nich groźny.

Według wtorkowych danych oficjalnych w Chinach wirus zabił już 106 osób, a zarażenie potwierdzono u ponad 4,5 tys. osób. Prawie tysiąc z nich określono jako przypadki ciężkie.

Niewielkie liczby zakażeń odnotowano również w innych krajach, ale dotychczas nie pojawiły się doniesienia o zgonach poza Chinami kontynentalnymi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts