Szkolenie nurków

  

W dniach od 14 do 25 listopada br. na Zalewie Sulejowskim koło Tomaszowa Mazowieckiego swoje szkolenie realizują żołnierze plutonu nurków 25. Batalionu dowodzenia.

Kawalerzyści przez dwa tygodnie realizują zajęcia w ramach podwodnego szkolenia inżynieryjnego, doskonaląc swoje umiejętności m.in. w ćwiczeniach w wydobywaniu zatopionego sprzętu, rozpoznawaniu przeszkód wodnych, wychodzeniu i rozpoznawaniu brzegu. Nurkowie w ramach szkolenia poligonowego wykonują również strzelania z burty łodzi.

Szkolenia dla nurków z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej realizowane są średnio co dwa-trzy miesiące na różnych zbiornikach wodnych na terenie całego kraju.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 25 BKPow
Tagi

Wczytuję komentarze...


W szpitalu zakaźnym zmarła 70-letnia kobieta. Była zakażona koronawirusem

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/josuperqu/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

70-letnia pacjentka zakażona koronawirusem zmarła w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego (szpital zakaźny) we Wrocławiu. Kobieta była hospitalizowana na OIOM-ie.

O śmierci pacjentki poinformowała dziś rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka.

Łącznie w szpitalu zakaźnym hospitalizowanych jest 72 pacjentów, z czego u 40 potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pięciu pacjentów zakażonych nowym patogenem przebywa na OIOM-ie, ich stan jest ciężki.

Według informacji przekazanych w środę wieczorem przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki w regionie zanotowano 326 przypadków zachorowania na COVID-19, z czego – jak podaje urząd – czterech pacjentów zmarło. Zgon 70-letniej pacjentki nie jest jeszcze ujęty w tej statystyce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts