Szkolenie nurków

  

W dniach od 14 do 25 listopada br. na Zalewie Sulejowskim koło Tomaszowa Mazowieckiego swoje szkolenie realizują żołnierze plutonu nurków 25. Batalionu dowodzenia.

Kawalerzyści przez dwa tygodnie realizują zajęcia w ramach podwodnego szkolenia inżynieryjnego, doskonaląc swoje umiejętności m.in. w ćwiczeniach w wydobywaniu zatopionego sprzętu, rozpoznawaniu przeszkód wodnych, wychodzeniu i rozpoznawaniu brzegu. Nurkowie w ramach szkolenia poligonowego wykonują również strzelania z burty łodzi.

Szkolenia dla nurków z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej realizowane są średnio co dwa-trzy miesiące na różnych zbiornikach wodnych na terenie całego kraju.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 25 BKPow
Tagi

Wczytuję komentarze...

Tusk na stałym łączu z Budką. „Obiecał wsparcie w kampanii prezydenckiej”

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Donald Tusk, mimo iż sam nie zdecydował się na start w wyścigu prezydenckim, nie przestaje z Brukseli wydawać rozkazów, udzielać wskazówek i w ogóle aktywnie uczestniczyć w polskiej polityce. - Donald Tusk jest w stałym kontakcie ze mną, obiecał wsparcie w prezydenckiej kampanii wyborczej i na pewno będzie ono miało miejsce - zadeklarował dziś lider PO Borys Budka w trakcie czatu na żywo na Facebooku.

Budka podczas czatu na żywo na profilu PO na Facebooku pytany, czy Platforma Obywatelska zamierza poprosić o wsparcie w kampanii wyborczej byłego premiera, byłego szef Rady Europejskiej Donalda Tuska odpowiedział, że rozmawiał z Tuskiem dziś.

- Zadzwonił, mogę to zdradzić, właśnie o tym, jak wspierać w kampanii wyborczej. Na pewno będzie wykorzystany - poinformował lider PO. - Cieszę się, że Donald Tusk jest w stałym kontakcie ze mną i obiecał to wsparcie w kampanii, na pewno ono będzie

- dodał Budka.

Kandydatką Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, jest wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Kontrkandydatami Kidawy-Błońskiej będą: ubiegający się o reelekcję urzędujący prezydent Andrzej Duda, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia.

Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

- Nie będę kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich – stwierdził w listopadzie szef Rady Europejskiej, były premier Polski Donald Tusk w rozmowie z dziennikarzami Polsat News i TVN24.

[polecam:https://niezalezna.pl/296038-tusk-bedzie-kandydatem-na-prezydenta-krol-europy-w-koncu-oglosil-swoja-decyzje]

Przed tym Tusk miał zlecić jednej z polskich firm badawczych przeprowadzenie sondażu, aby sprawdzić, jakie szanse miałby w wyborach prezydenckich w 2020 r. Okazało się, że ma bardzo duży „negatywny elektorat”.

[polecam:https://niezalezna.pl/295758-tusk-ma-problem-prywatnie-zlecil-sondaz-ws-szans-w-wyborach-dostal-bolesna-odpowiedz]

Mimo to Donald Tusk nie przestaje udzielać się z Brukseli w polityce polskiej.

[polecam:https://niezalezna.pl/310851-tusk-skomentowal-rekompensate-dla-mediow-publicznych-internauci-wytkneli-mu-hipokryzje]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts