Zarobili milion na podrobionym proszku

8 osób, które podrabiały i sprzedawały płyny do mycia naczyń oraz proszki do prania, zostały zatrzymane przez policjantów. Sprawcy wyłudzali także podatek VAT.

policja.pl
8 osób, które podrabiały i sprzedawały płyny do mycia naczyń oraz proszki do prania, zostały zatrzymane przez policjantów. Sprawcy wyłudzali także podatek VAT. W sumie zyskali około 1 miliona złotych.

Policjanci  zatrzymali członków grupy w różnych miejscach, w: Lublinie, Żywcu, Grójcu, Rykach i Świdniku. Funkcjonariusze weszli do drukarni, w której były wytwarzane etykiety umieszczanie później na towarze. Mundurowi zabezpieczyli także aż 1500 kilogramów środków chemicznych.

Śledczy ustalili, że członkowie grupy przez dwa lata wprowadzili do obrotu 54 tiry z proszkami do prania i żelami o wartości 2,3 mln złotych. Towar sprzedawali w Polsce, na Litwie i Ukrainie.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty działania w grupie przestępczej, prania pieniędzy, oszustwa i naruszeń prawa własności przemysłowej. Wśród nich jest lider grupy Zdzisław K. (34 l.), który został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Możliwe, że dojdzie do kolejnych zatrzymań.

 

 


Źródło: policja.pl

#VAT #policjanci #CBŚP

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo