Zarobili milion na podrobionym proszku

  

8 osób, które podrabiały i sprzedawały płyny do mycia naczyń oraz proszki do prania, zostały zatrzymane przez policjantów. Sprawcy wyłudzali także podatek VAT. W sumie zyskali około 1 miliona złotych.

Policjanci  zatrzymali członków grupy w różnych miejscach, w: Lublinie, Żywcu, Grójcu, Rykach i Świdniku. Funkcjonariusze weszli do drukarni, w której były wytwarzane etykiety umieszczanie później na towarze. Mundurowi zabezpieczyli także aż 1500 kilogramów środków chemicznych.

Śledczy ustalili, że członkowie grupy przez dwa lata wprowadzili do obrotu 54 tiry z proszkami do prania i żelami o wartości 2,3 mln złotych. Towar sprzedawali w Polsce, na Litwie i Ukrainie.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty działania w grupie przestępczej, prania pieniędzy, oszustwa i naruszeń prawa własności przemysłowej. Wśród nich jest lider grupy Zdzisław K. (34 l.), który został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Możliwe, że dojdzie do kolejnych zatrzymań.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: policja.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Torysi z bezwzględną większością w Izbie Gmin

Zdjęcie ilustracyjne / UK government [OGL 3 (http://www.nationalarchives.gov.uk/doc/open-government-licence/version/3)]

  

Partia Konserwatywna premiera Borisa Johnsona będzie mieć bezwzględną większość w nowej Izbie Gmin - wynika z ogłoszonych w piątek częściowych oficjalnych rezultatów czwartkowych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii.

Wprawdzie nie we wszystkich 650 okręgach liczenie głosów zakończyło się, ale torysi przekroczyli już próg 326 mandatów, oznaczający, że będą mogli samodzielnie rządzić.

Obecne prognozy mówią, że Partia Konserwatywna będzie mieć 363 posłów, co oznacza wzrost o 45 w porównaniu z wynikiem z poprzednich wyborów z czerwca 2017 r.

Opozycyjna Partia Pracy według prognoz będzie miała 203 mandaty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl