„Polska, Polska!” skandowali węgierscy kibice na stadionie w Budapeszcie podczas eliminacyjnego meczu między Węgrami i Andorą. Ich zachowanie robi naprawdę niesamowite wrażenie.

W minioną niedzielę reprezentacja Węgier rozegrała eliminacyjny mecz do Mistrzostw Świata z Andorą. Węgrzy pokonali w Budapeszcie przeciwników 4:0, a gole strzelali Zoltan Gera, Adam Szalai, Adam Lang oraz grający w Pogoni Szczecin Adam Gyursco.

Nie był to jedyny polski akcent podczas meczu. Na stadionie Groupama Arena z tysięcy gardeł węgierskich kibiców rozległ się okrzyk „Polska, Polska!”.

Zobacz wideo:

Relacje między Polską i Węgrami od dawna są doskonałe. W październiku, podczas obchodów 60. rocznicy rewolucji węgierskiej, w Budapeszcie gościł Andrzej Duda. Polski prezydent był jedynym szefem państwa z zagranicy, który został zaproszony na państwowe uroczystości upamiętniające Rewolucję Węgierską 1956 roku. – Możecie liczyć na Polskę w najtrudniejszych chwilach. Idziemy razem, dwa państwa zbudowane na fundamencie chrześcijańskim. Dzisiaj wolne, niepodległe, będące razem w zjednoczonej Europie – mówił prezydent Duda.

Z okazji rocznicy do Budapesztu, jak co roku, udała się również liczna grupa Polaków m.in. z Klubów „Gazety Polskiej”. Przed pomnikiem Józefa Bema do zebranych przemówił redaktor naczelny tygodnika Tomasz Sakiewicz. Mówił o łączących oba narody doświadczeniach i walce o wolność i suwerenność. – Znamy cenę wolności bo bez niej nie bylibyśmy sobą. Polak jest Polakiem, a Węgier – Węgrem, gdy są wolni – podkreślał Tomasz Sakiewicz.