Szkolenie poligonowe 7bkpow

  

W poniedziałek 14 listopada br. żołnierze 7. batalionu kawalerii powietrznej w ramach przemieszczenia się na poligon realizowali szkolenie taktyczne, którego jednym z etapów było wykonanie skoku szkolno-bojowego. 

Zajęcia rozpoczęły się od przetransportowania kawalerzystów na jedno z lotnisk, gdzie po wcześniejszym przygotowaniu nastąpił przerzut żołnierzy metodą spadochronową na poligon w Nowej Dębie samolotami CASA C295 oraz M-28 Skytruck z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie.

Na wcześniej wyznaczonym miejscu kawalerzyści poszczególnych szwadronów desantowali się z samolotu CASA C295  z wysokości 300 metrów na spadochronach okrągłych typu AD-95, natomiast zrzut każdego z pododdziałów został poprzedzony desantowaniem zasobników transportowych  ZT-100 z wysokości 150 metrów. Następnie, skacząc ze średniej wysokości, wylądowali żołnierze skaczący na spadochronach tunelowych AD-2000. Każdy żołnierz wykonywał skok z zasobnikiem indywidualnym.

Kawalerzyści po wylądowaniu przemieścili się do punktów zbiórki po desantowaniu, gdzie nastąpiło uszczegółowienie dalszych zadań i przejście do realizacji zajęć ogniowych, którymi były m.in. strzelania sytuacyjne.

Poligon dla żołnierzy 7. batalionu kawalerii powietrznej potrwa kolejne dwa tygodnie. W jego trakcie kawalerzyści doskonalić będą swoje umiejętności ogniowe i taktyczne. 

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 25 BKPow
Tagi

Wczytuję komentarze...

Jak działa Child Alert? Rzecznik Policji tłumaczy na przykładzie sprawy Ibrahima

/ http://www.childalert.pl

  

"Uruchomienie Child Alertu o godzinie 6.45 w poniedziałek nie było przypadkowe. Właśnie wtedy budzimy się, jedziemy do pracy, włączamy telewizję, wtedy ta informacja może dotrzeć do jak największej rzeszy osób" - powiedział na antenie Polsat News rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

[polecam:https://niezalezna.pl/311404-matka-porwanego-chlopca-opuscila-polske-bedzie-szukala-syna-w-belgii]

Rzecznik KGP był gościem poniedziałkowego programu "Punkt Widzenia" poświęconego sprawie uprowadzenia 10-letniego Ibrahima przez ojca.

Z ustaleń, które posiadam, wynika, że dziecko jest całe i zdrowe, nie doszło do jakiejkolwiek ingerencji

 - powiedział inspektor Ciarka.

Dodał, że zainteresowanie sprawą poszukiwań 10-latka jest bardzo duże. "Poszukiwania rozpoczęły się zaraz po zgłoszeniu, kiedy do naszych systemów wprowadzono dane dotyczące zaginięcia chłopca. Wtedy wszystkie jednostki w kraju i za granicą wiedziały, że doszło do uprowadzenia rodzicielskiego" - mówił.

Tłumaczył też, dlaczego policja od razu po zgłoszeniu nie uruchomiła Child Alertu.

Po przyjęciu zgłoszenia o godz. 21 nastąpiła weryfikacja informacji czy mamy do czynienia z prawdziwym zgłoszeniem. Ze względu na okoliczności, po analizie tej sprawy, zdecydowaliśmy się na uruchomienie Child Alert. Został on uruchomiony w dobrym czasie, o dobrej porze (o godz. 6.45). Nie było wcześniej takiej konieczności, aby jeszcze w nocy uruchamiać Child Alert, biorąc pod uwagę również, że ten alert uruchamiany jest, zgodnie z procedurą, na 12 godzin. Biorąc pod uwagę, że ma dotrzeć w szybkim czasie do jak największej rzeszy osób, o godzinie pierwszej czy drugiej w nocy po prostu większość z nas śpi

 - podkreślił policjant.

Godzina 6.45 nie została wybrana przypadkowo, właśnie wtedy budzimy się, jedziemy do pracy, włączamy telewizję, wtedy ta informacja może dotrzeć do jak największej rzeszy osób, a w między czasie te działania na szeroką skalę były prowadzone przez policję, przy wykorzystaniu również współpracy międzynarodowej

- stwierdził.

[polecam:https://niezalezna.pl/311397-drugie-dno-sprawy-porwania-ibrahima]

Wskazał również, że śledczy biorą pod uwagę różne wersje - zarówno te, że dziecko jest w kraju, jak i poza jego granicami. "Na chwilę obecną powinniśmy skupić się wszyscy na tym, aby chłopiec był cały, zdrowy, aby ustalić miejsce jego pobytu. Jeżeli zostanie ustalone jego miejsce pobytu i będziemy pewni, że jest całe i zdrowe, wtedy zostaną odwołane poszukiwania" - podał rzecznik KGP.

Ibrahim został porwany w Gdyni, przy ul. Ledóchowskiego w niedzielę ok. godz. 21. Rodzina powiadomiła policję krótko po zdarzeniu. W poniedziałek o godz. 6.45 ruszyła procedura Child Alert. Informacje ws. porwanego chłopca można przekazywać pod numerami: 995, 112, 997 lub osobiście do najbliższej jednostki policji. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts