​To jest już pewne. Donald Tusk zostanie wezwany na przesłuchanie

  

Przewodniczący Rady Europejskiej zostanie wezwany na przesłuchanie przez komisję do spraw wyjaśnienia afery Amber Gold. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi, ale Małgorzata Wassermann przypuszcza, że nastąpi to pod sam koniec prac komisji, której przewodniczy. 

To jest raczej przesądzone, to jest oczywiste. Jest tylko pytanie – kiedy. Myślę, że na samym końcu prac komisji, bo to w naturalny sposób wynika z harmonogramu – powiedziała w programie „Minęła dwudziesta” na antenie TVP Info Małgorzata Wasserman, przewodnicząca sejmowej komisji ds. Amber Gold. Odniosła się w ten sposób do pytania o to, czy Donald Tusk zostanie przesłuchany przez komisję.

Prowadzący przypomniał, że Tusk, jeszcze jako premier, mówił w Sejmie, iż bierze polityczną odpowiedzialność za wszystko, co w sprawie Amber Gold zostało zrobione lub niezrobione. 

To nie jest nic nadzwyczajnego. Był premierem i w związku z tym ponosi odpowiedzialność. Natomiast podobnie mówił w przypadku Smoleńska, że bierze za wszystko odpowiedzialność i teraz rzeczywiście będziemy pytać go o odpowiedzialność i konsekwencje w jednej i drugiej sprawie 

– odpowiedziała przewodnicząca komisji. 

Dodała, że Donald Tusk może wytłumaczyć, jak działały podległe mu służby – policja, czy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. – Pytanie, czy działały i przekazywały informacje, ukrywały je, czy też tych informacji nie było – podkreśliła Małgorzata Wassermann.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info
Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska i Słowacja wspierają Ukrainę

/ https://twitter.com/MSZ_RP

  

- Polska i Słowacja wyrażają zaniepokojenie działaniami Rosji na Ukrainie i będą udzielać wsparcia reformom prowadzonym przez władze Ukrainy - mówił minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefem MSZ Słowacji Miroslavem Lajczakiem.

Czaputowicz podkreślał na konferencji prasowej, że Polska i Słowacja wypracowały stabilną podstawę dla wielowymiarowej współpracy. Przypominał w tym kontekście o regularnych spotkaniach na szczeblu prezydenckim oraz rządowym.

Szef polskiego MSZ zaznaczył, że poza współpracą polityczną solidnym fundamentem dwustronnych relacji jest współpraca gospodarcza oraz samorządowa. Przywoływał wspólne projekty, w tym połączenia transportowe takie jak droga Via Carpatia czy polsko-słowacki interkonektor gazowy.

Minister Czaputowicz zaznaczył, że Polska i Słowacja podobnie patrzą na współpracę w UE w ramach Grupy Wyszehradzkiej i podkreślają potrzebę utrzymania solidarności i wypracowania podobnego spojrzenia na kluczowe kwestie z bieżącej agendy UE.

Szef MSZ wśród tematów rozmów z Lajczakiem wymienił także konflikt rosyjsko-ukraiński.

"Wyraziliśmy zaniepokojenie działaniami Rosji na Ukrainie. Podzielamy pozytywną ocenę prezydenta Zełenskiego, rządu Ukrainy. Umówiliśmy się, że oba nasze kraje będą udzielać wsparcia reformom prowadzonym przez władze Ukrainy" 

- mówił szef polskiego MSZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl