Powyborczy test Donalda Trumpa

  

Wiemy, kto będzie 45. prezydentem USA, ale nie jaka to będzie prezydentura. Zaczął się okres testowania nowej sytuacji. Test pierwszy wypadł pozytywnie. Trump w powyborczym przemówieniu z walczącego o wybór kandydata, mówiącego to, co wyborcy chcą usłyszeć i co ostatecznie przyniosło mu zwycięstwo, przedzierzgnął się w jednoczącego naród przywódcę, zasypującego podziały i uspokajającego sojuszników. Nie wiemy jeszcze, kto będzie sekretarzem stanu i sekretarzem obrony w nowej administracji. Nie ulega jednak wątpliwości, że Republikanie są w stanie wyłonić sprawną i odpowiedzialną ekipę. Dla silnego szeryfa, którym chce być Trump, i ceniącego fachowość biznesmena, którym jest, rzeczą naturalną byłoby uważne słuchanie w sprawach bezpieczeństwa Pentagonu. Ten zaś jest bardzo realistyczny. Dla Polski najważniejsze jest to, jak nową sytuację odczyta Rosja. Kreml zaś będzie testował najpierw to, na ile może sobie pozwolić wobec odchodzącej administracji Baracka Obamy, a potem, jakim graczem jest Trump. Powyborcza postawa prezydenta elekta pozwala sądzić, że Moskwa może się srodze zawieść w swoich nadziejach.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts