Pismo Marszałka – w logo obchodów stulecia niepodległości

  

Narodowe Centrum Kultury – na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej – zorganizowało konkurs na oficjalny logotyp i identyfikację wizualną obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Zwycięską koncepcję przygotowała agencja FUTU Creative.

Wybrana agencja w przeszłości przygotowała projekty m.in. dla Instytutu Adama Mickiewicza, Mennicy Polskiej, organizacji pozarządowych i prywatnych przedsiębiorstw. Jej realizacje zostały uhonorowane wieloma nagrodami i wyróżnieniami w Polsce i na świecie, m.in. Golden Effie Award, KTR, Golden Eagles, Pearl Awards, D&AD czy Type Directors Club New York.

W opinii jury wybrany znak obchodów, oparty na słowie „Niepodległa” pisanym ręką Marszałka Józefa Piłsudskiego, znaleziony pośród oryginalnych rękopisów oraz zaaplikowany w nowoczesny sposób - z użyciem współczesnego i eleganckiego kroju pisma stanowiącego opis Rocznicy - idealnie odzwierciedla rangę i znaczenie stulecia odzyskania niepodległości. Użyte kolory: czerwień tła oraz biały podpis, w bezpośredni sposób nawiązują do barw narodowych. Znak symbolizuje nowoczesny patriotyzm oparty na fundamencie przeszłości.

Decydując się na propozycję, jury zwróciło uwagę na potencjał wizualnego kodu komunikacji opartego na emocjonalnym i indywidualnym elemencie, co pozwala na stworzenie marki „Niepodległa” i nowego sposobu myślenia o obchodach.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: nck.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Spotkanie z Morawieckim i wiec ze Schetyną. Frekwencja w Świdnicy mówi sama za siebie

zdjęcie ilustracyjne / Adam Guz KPRM

  

Dziś Świdnicę odwiedziło od razu dwóch liderów kampanii – Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości - Grzegorz Schetyna i Mateusz Morawiecki. Zdjęcia ze spotkań obu polityków z wyborcami mówię same za siebie.

Grzegorz Schetyna przybył dziś do Świdnicy po południu w ramach wizyty na Dolnym Śląsku. Po godz. 16:00 w tym mieście wystąpił również premier Polski Mateusz Morawiecki. Szef rządu zwrócił uwagę, że na jego wiecu pojawiło się dziesięć razy więcej ludzi, niż na spotkaniu z liderem PO.

– Platforma Obywatelska, partia pana Grzegorza Schetyny, jest jak chorągiewka na wietrze. Podobno jest tak, podobno jest inaczej, tak przedstawiają swoje racje. Najważniejsza w polityce jest wiarygodność, uczciwość, dotrzymanie słowa. Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która dotrzymuje słowa

– mówił Morawiecki.

To jak różniła się frekwencja na obu wiecach najlepiej zobrazują zdjęcia…

fot.: arch.

fot.: arch.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl