​Wolność to esencja polskości

  

„Toczy się walka o wolność Polaków we własnym kraju i wolność Polski w Europie” – mówił Jarosław Kaczyński przedwczoraj na kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. Warto te słowa zadedykować szczególnie tym, którzy ze złej woli albo czystej głupoty przypisują obozowi władzy w Polsce rzekomo antywolnościowe tendencje. To jedno z największych propagandowych kłamstw w toczącej się wojnie przeciw Polsce i o Polskę. Esencją polskości, z racji naszej trudnej historii, była przecież właśnie wolność i walka o nią. Fundamentalną cechą obozu patriotycznego w Polsce było i jest szczególne docenianie wolności – tej indywidualnej, obywatelskiej, jak i narodowej. Czy dziś w Polsce wolność jest w niebezpieczeństwie? W pewnej mierze tak, choć w zupełnie innym wymiarze, niż to przedstawia opozycja i media dawnego mainstreamu. Bo przecież rację miał polski papież Jan Paweł II, mówiąc: „Wolność jest w niebezpieczeństwie tam, gdzie ludzie ograniczają swe spojrzenia tylko do kręgu własnego życia i nie są gotowi angażować się bezinteresownie na rzecz innych”. Nasz wielki rodak mówił również: „Nikt nie może się uchylać od osobistej odpowiedzialności za wolność”. Nic dodać, nic ująć.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts