Prezydent elekt Donald Trump przygotowując się do objęcia urzędu przekazuje kontrolę nad biznesowym imperium swoim dzieciom. Trump ma udziały w ponad 500 firmach – to więcej niż jakikolwiek wybrany do tej pory prezydent USA – podaje amerykański portal money.cnn.com.

"Jesteśmy w trakcie procesu weryfikacji różnych struktur z celem natychmiastowego przeniesienia zarządzania organizacją Trump i portfela przedsiębiorstw na Donalda Jr., Ivankę Trump i Erica" – powiedział rzecznik Trump Organization.

Dzieci Trumpa wesprze "zespół wysoko wykwalifikowanych menedżerów."

Obecnie dzieci sprawują funkcję wiceprezesa rozwoju i przejęć w organizacji.

Decyzja o zdystansowaniu się od prywatnej działalności jest praktyką większości amerykańskich prezydentów. Zachowanie kontroli nad aktywami prywatnych firm nie jest nielegalne w USA, ale prezydenci, aby uniknąć konfliktu interesów rezygnują z tej możliwości.

- To jest priorytetem organizacji i jej struktury, aby wybrać model organizacji zgodnie z obowiązującymi przepisami - powiedział rzecznik Trump Organization.

- Są bardzo inteligentne. Posiadają kwalifikacje – powiedział Michael Cohen, prawnik Trumpa, potwierdzając, że Ivanka, Eric i Donald Jr przejmują kontrolę nad organizacją.