Kłótnia na marszu KOD

  

Miał być wielki marsz 11 listopada, a kończy się na małej frekwencji i... kłótni o przemówienia. - Przemawia Czarzasty na marszu KOD.  Na moją prośbę o zabranie głosu Kijowski nawet nie odpowiedział. Choć mam większe niż tamten podstawy - napisał na twiterze Waldemar Kuczyński. 

KOD zapewniał, że w ich marszu weźmie udział 100 tysięcy osób. Było dużo, dużo mniej. Wśród nich pojawił się jednak Bronisław Komorowski.

Po marszu KOD odbył się wiec. Waldemar Kuczyński nie wytrzymał. Przemawiał szef SLD, a on nie... To też kolejne uderzenie w szefa KOD. 
W dyskusji pod wpisem Kuczyński napisał, że chciał przemawiać ale Kijowski "nawet nie powiedział odwal sie Pan. W ogóle nie zareagował na 2 maile"

Szef KOD Mateusz Kijowski nie ma ostatnio dobrej passy. Niedawno w mediach społecznościowych promował marsz Komitetu Obrony Demokracji 11 listopada. Umieszczane przez niego treści nie spodobały się lewicowym komentatorom i sympatykom komitetu.

Kuczyński to zagorzały przeciwnik rządów Prawa i Sprawiedliwości. Uczestnik wielu protestów KOD. 

Waldemar Kuczyński stał na początku lat 90. na czele Ministerstwa Przekształceń Własnościowych. To właśnie on rozpoczął prywatyzację przedsiębiorstw państwowych, sprzedając w ofercie publicznej akcje pierwszych firm oraz przygotował utworzenie Giełdy oraz Komisji Papierów Wartościowych. Kilka lat później był głównym doradcą ekonomicznym premiera Jerzego Buzka.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent wyznaczył swych braci na ministrów

Zdjęcie ilustracyjne, Mahinda Radźpaksa / youtube.com/print screen

  

Nowy prezydent Sri Lanki, Gottabaja Radźpaksa wyznaczył nowy 15-osobowy rząd tymczasowy, w tym swego brata jako premiera - podała dziś państwowa telewizja.

Mahinda Radźpaksa, były prezydent Sri Lanki, został zaprzysiężony jako premier, minister finansów i polityki rozwoju gospodarczego. Odpowiadać będzie też za kulturę, sprawy religijne i buddyzmu, a także za urbanizację, zaopatrzenie w wodę i szkolnictwo wyższe.

Starszy brat nowego prezydenta, Szamal, został ministrem rolnictwa, nawadniania i spraw wewnętrznych.

Prezydent Radźpaksa zapowiedział, że doprowadzi do wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Obecna kadencja parlamentu kończy się w sierpniu przyszłego roku i konstytucja pozwala prezydentowi rozwiązać w marcu parlament i przeprowadzić nowe wybory.

Zwycięstwo w listopadowych wyborach Gottabai Radźpaksy, byłego ministra obrony, oznacza powrót do władzy rodziny Radźpaksów, którą odsunięto w wyborach w 2015 roku. Wielokrotnie oskarżano ją o nepotyzm, zarabianie na umowach z Chinami, które doprowadziły do powstania w kraju kosztownych i niepotrzebnych inwestycji, a także łamanie praw człowieka podczas wojny domowej na Sri Lance.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl